Менопауза – всього лише ще один етап в житті кожної жінки, який можна пройти, не зустрічаючись з труднощами. Лише тільки
Інтимний догляд
Інтимна гігієна в критичні дні: як правильно дотримуватися
Правильна інтимна гігієна фундамент здорової репродуктивної жіночої системи. А в період менструації це стає як ніколи актуальним. В гормональній системі
Інтимна гігієна під час менопаузи як частина лікування симптомів клімаксу
На своєму життєвому шляху кожній жінці доводиться зустрічатися з декількома гормональними перебудовами. Однією з таких перебудов є період менопаузи –
Крім загальної гігієни, важливе значення має Інтимна гігієна, через те що вона об’єднує процедури, які сприяють підтримці здоров’я органів репродуктивної системи жінки.
Як правильно підмиватися
Центральне місце серед інтимних гігієнічних процедур займає підмивання. Підмиватися слід не менше двох разів на день (вранці та ввечері). Але краще процедуру повторювати після кожного відвідування туалету. При цьому потрібно використовувати теплу воду (37⁰С). Холодна вода може спричинити запалення, а гаряча – висушує слизову оболонку.
Оптимальний варіант – душ, а не струмінь з-під крана. Воду направляють не у піхву, що призведе до вимивання бактерій та пересихання, а на лобок.
Немає необхідності користуватися миючими засобами, через те що всі виділення добре змиваються проточною водою. До того ж мило, особливо антибактеріальне, знищує корисну вагінальну мікрофлору, а луги пересушують слизову оболонку.
Підмиватися потрібно рукою. Мочалка травмує слизову та служить розсадником для мікробів. Руку при підмиванні рухають спереду (від лобка) назад (до анального отвору). В іншому випадку кишкові бактерії проникають у піхву, що може привести до розвитку інфекційних захворювань.
Після закінчення гігієнічної процедури необхідно просушити область промежини, промокнувши її тканинною серветкою або рушником. Для цієї мети слід використовувати спеціальний рушник, який двічі на тиждень необхідно прати. Не можна сильно терти делікатну зону, щоб не травмувати ніжну слизову.
Негативну дію надають не тільки неякісні гігієнічні процедури, але і надмірно ретельний догляд, через те що він може порушити природний захисний бар’єр шкіри.
Ні в якому разі не варто без необхідності робити спринцювання. Зрошення (навіть чистою водою) піхви вимиває корисні бактерії, чим сприяє розмноженню патогенної мікрофлори.
Виконуючи загальні гігієнічні процедури, краще використовувати душ. При прийомі ванни скорочується кількість корисних лактобацил (молочнокислих бактерій), що становлять основу вагінальної мікрофлори, а також існує висока ймовірність інфікування сечостатевих органів.
Засоби особистої гігієни
Періодично можна застосовувати спеціальні гіпоалергенні засоби для особистої гігієни. Вони випускаються у вигляді гелів, мила, пінок, мусів. Важливо, щоб гігієнічні засоби мали нейтральне або слабокисле (3,8-4,2) рН. До їх складу не повинні входити агресивні ПАРи, барвники, ароматизатори, синтетичні віддушки. Оптимально, якщо вони містять лактобактерії, молочну кислоту, сапоніни та бетаїни, які захищають від статевих інфекцій.
Кислотно-лужний баланс шкіри – 5,5 одиниць pH, а слизової піхви – від 3,3 до 5,2. Кислотність у межах цих значень є запорукою підтримки балансу здорової мікрофлори. Під час використання звичайного мила або гелю для душу інтимна зона отримує збільшену дозу лугу, адже засоби для душу розраховані на pH баланс 5,5. При зміні pH піхви «поганих» мікроорганізмів стане більше, що може привести до дисбактеріозу, неприємних відчуттів, появи запаху. Саме тому лікарі-гінекологи не рекомендують використовувати мило або гель для душу для інтимного догляду.
Крім очищувальних засобів інтимної гігієни, є і лікувальні. Завдяки екстрактам чайного дерева, ромашки, календули вони надають антибактеріальну, протигрибкову та протизапальну дію.
Також можна використовувати з метою підтримки інтимної гігієни антисептичні препарати, дозволені для застосування на слизовій оболонці статевих органів. Препарат Декасан – антисептик, який активно знищує бактерії та гриби, має нейтральний pH та не порушує природну мікрофлору піхви.
Гігієна у критичні дні
Особливу увагу слід приділити інтимній гігієні у менструальний період, через те що кров служить живильним середовищем для бактерій, сприяючи їх розмноженню. До того ж, накопичуючись на прокладці, вона нагрівається та подразнює слизову оболонку.
Під час місячних слід відмовитися від інтимної близькості, плавання у водоймах, відвідування бані, прийому ванн. Можна користуватися гігієнічними прокладками, тампонами, менструальними чашами. При цьому потрібно врахувати, що прокладки змінюють 3-4 рази на день, тампони – кожні 2 години, а менструальні чаші – через 6-12 годин (в залежності від інтенсивності виділень). Не варто використовувати тампони у нічний час. При заміні прокладок та тампонів обовязково потрібно приймати гігієнічний душ.
Якщо з якихось причин немає можливості підмитися, на допомогу прийдуть вологі серветки, призначені для інтимної зони.
Протягом декількох днів перед місячними та після них можна використовувати щоденні прокладки (не варто носити їх щодня) в якості підстраховки.
У період критичних днів завчасно подбайте про наявність антисептичного засобу у вашій ванній кімнаті, благо їх багато зараз в аптеці. Підійде, наприклад, Декасан у полімерному контейнері зі зручним носиком для виконання індивідуальних процедур.
Гігієна після інтимної близькості
Під час сексуального контакту виділення жінки змішуються з виділеннями чоловіка, що призводить до порушення мікрофлори та сприяє виникненню запальних процесів. Тому після інтимної близькості обом партнерам, навіть якщо вони використовували презерватив, потрібно підмитися з нейтральним милом.
Вибір білизни
Не варто купувати синтетичну білизну, через те що вона створює «парниковий» ефект, сприяючи розмноженню бактерій, подразнює шкіру та не дозволяє їй дихати. Найкраще віддати перевагу натуральним тканинам, особливо у менструальний період.
Не рекомендується носити стрінги щодня, через те що вони натирають слизову оболонку, викликаючи запалення, печію та свербіж. До того ж стрінги можуть переносити кишкові бактерії у піхву, що може стати причиною інфекційних захворювань.
Змінюють білизну щодня. Перуть її окремо від іншого одягу, використовуючи гіпоалергенні порошки.
Правильна Інтимна гігієна сприяє профілактиці статевих інфекцій та збереженню жіночого здоров’я. Порушення правил догляду за інтимними місцями провокує порушення кислотно-лужного балансу, зміну складу вагінальної мікрофлори та інфікування статевих органів.