Інструкція

із застосування медичного виробу

Вагінальний гель на основі гіалуронової кислоти Gynodek (Гінодек)

Склад:

 • Гіалуронат натрію – 5 mg/ml (мг/мл)
 • Декаметоксин – 0,2 mg/ml (мг/мл)
 • Лактатний буфер рН 3,8-4,5 – до 5 ml (мл)

Вміст пакування Вагінальний гель на основі гіалуронової кислоти Гінодек у контейнерах полімерних, по 7 контейнерів у пачці з картону.

Опис

ГІНОДЕК ‒ вагінальний гель, до складу якого входить декаметоксин та гіалуронова кислота. Гель має однорідну, в’язку консистенцію, без запаху.

Механізм дії Гінодек

Підтримує рН та вологість слизової оболонки піхви, завдяки чому допомагає формувати нормальну мікрофлору, захищає від різних інфекцій, усуває дискомфорт та сухість статевих органів.

Декаметоксин чинить антимікробну, протигрибкову дію та концентрується на цитоплазматичній мембрані (ЦПМ) мікробної клітини і з’єднується з фосфатидними групами ліпідів мембран, порушуючи проникність ЦПМ мікроорганізмів. Декаметоксин високоактивний відносно мікроорганізмів, стійких до антибіотиків. Декаметоксин не всмоктується через слизові оболонки, неушкоджену шкіру та ранову поверхню.

Гіалуронова кислота має властивість зв’язувати воду, чим забезпечує підтримку вологості у слизовій оболонці піхви, проявляє регенеруючі та ранозагоювальні властивості, а також покращує відновлювальні процеси у слизовій оболонці піхви.

Показання

 • Інфекційно-запальні захворювання статевих органів.
 • Профілактика інфекційно-запальних ускладнень в акушерстві та гінекології (перед оперативним втручанням, при малих діагностичних операціях, перед пологами, штучним перериванням вагітності, до та після встановлення внутрішньоматкової спіралі).
 • Стани, що супроводжуються сухістю слизової оболонки піхви (дистрофічні зміни слизової оболонки у постменопаузний період, подразнення, печіння, свербіж внаслідок частих спринцювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, прийому антибіотиків, гормональних препаратів, контрацептивів).
 • Для полегшення природних пологів, для захисту промежини під час природних пологів
 • При передчасних пологах, після розриву амніотичного мішка.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до складу гелю.

Спосіб застосування

Тільки для інтравагінального застосування!

Рекомендована доза при станах, що супроводжуються сухістю слизової оболонки піхви та інфекційно-запальних захворюваннях статевих органів становить 5 ml (мл) 1-2 рази на добу, курс терапії – 7-10 днів.

Профілактика інфекційно-запальних ускладнень в акушерстві та гінекології (перед оперативним втручанням, при малих діагностичних операціях, перед пологами, штучним перериванням вагітності, до та після встановлення внутрішньоматкової спіралі). Гель застосовують по мірі необхідності безпосередньо перед, під час або після процедури. Рекомендована доза становить 5 ml (мл).

Після малоінвазивних операцій для прискорення загоєння слизової оболонки рекомендовано через 7-10 днів після втручання застосовувати по 5 ml (мл) гелю 1 раз на добу. Курс терапії 7-14 днів.

Для полегшення природних пологів, для захисту промежини під час природних пологів, при передчасних пологах, після розриву амніотичного мішка рекомендована доза становить 5-30 ml (мл). Гель вводять під час вагінальних обстежень під час пологів, починаючи з першого вагінального обстеження. При кожному вагінальному обстеженні необхідно нанести 3-5 ml (мл) гелю на стерильну рукавичку і рівномірно розподілити цю кількість по родовим шляхам. Для кращого нанесення можна використовувати вагінальний аплікатор. Додаткове введення гелю слід проводити через 15-30 хвилин після розриву амніотичного мішка. Кількість, необхідна для одних пологів, в середньому становить від 10 до 30 ml (мл) гелю.

Метод використання

 1. Повернути пломбу проти годинникової стрілки та видалити її.
 2. Наконечник контейнера ввести в положенні лежачи якомога глибше в піхву, одночасно натискаючи на контейнер.
 3. Видавити вміст контейнера в піхву. Допускається залишок невеликої кількості гелю в полімерному контейнері після використання.
 4. Утилізувати полімерний контейнер з невикористаним гелем.

Залишки гелю не призначені для зберігання та повторного застосування.

Побічні реакції

Реакції підвищеної чутливості, гіперемія, висип, свербіж. У разі наявності запальної реакції слизової оболонки можливе відчуття печіння. У разі виникненні будь-яких побічних реакцій слід негайно припинити використання медичного виробу та повідомити лікаря і виробника.

Обмеження, запобіжні заходи та застереження

 • При застосуванні Гінодек зовнішній туалет піхви можна проводити за допомогою чистої води без застосування мила.
 • Перевіряйте термін придатності та цілісність упаковки перед використанням. Не використовуйте виріб, якщо минув термін придатності або пошкоджена упаковка.
 • В період вагітності або годування груддю перед застосуванням проконсультуйтесь з Вашим лікарем.
 • Виріб призначений тільки для одноразового застосування. Повторне використання може призвести до інфікування. Не використовуйте повторно.
 • Не використовуйте один і той же контейнер для декількох пацієнтів.
 • Немає даних щодо переносимості Гінодек у дітей, тому медичний виріб не рекомендується використовувати дітям.
 • Не слід застосовувати як засіб контрацепції.
 • Декаметоксин є катiонною поверхнево-активною речовиною, тому вiн несумiсний з милом та iншими анiонними сполуками.
 • Не слід допускати контакт медичного виробу із засобами такого типу.
 • Утилізувати відповідно до місцевих вимог з утилізації медичних відходів.