Серед безлічі гінекологічних патологій перше місце (55-70%) займають запальні захворювання. У більшості випадків запалення розвиваються через зміни у складі вагінальної мікрофлори (зменшення кількості лактобактерій, активного розмноження умовно-патогенних та патогенних бактерій).

Проведені дослідження показують, що останнім часом спостерігається значний ріст інфекційних захворювань, викликаних змішаною бактеріальною флорою, та розвиток множинної антибактеріальної резистентності. Особливого поширення набули бактерії Escherichia coli, Streptococcus B, Enterococcus faecalis, Staphylococcus aureus у поєднанні з грибком Candida spp., що спотворює клінічну картину, призводить до тривалого важкого перебігу хвороби, частих рецидивів та ускладнень. Тому при бактеріально-грибкових інфекціях значно ускладнюється лікування.

Протоколів лікування для захворювань змішаної етіології немає, але хороші результати показали місцеві комплексні препарати.

До подібних препаратів пред’являється ряд вимог:

  • широкий спектр дії;
  • здатність відновлювати вагінальний мікробіоценоз;
  • максимальна безпека;
  • зручність у застосуванні;
  • відповідні фармако-економічні показники.

Всім цим критеріям відповідає гель Гінодек, що містить три діючі речовини.
 

Клінічні випробовування

Щоб визначити ефективність гелю Гінодек, було відібрано 67 жінок у віці 24-36 років з діагностованим вагінально-кандидозним вульвовагінітом. Щодня пацієнтки використовували препарат протягом тижня.

Через 2 тижні був зроблений бактеріологічний аналіз, який показав високу ефективність (86,6%) гелю в усуненні неприємної симптоматики, зниженні кількості патогенних мікроорганізмів та відновленні кількості лактобацил. При цьому Peptostreptococcus spp. був знайдений в підвищеній концентрації тільки у 1,5% жінок, Streptococcus spp. у 8,9%, а Candida albicans — у 13,4%.
 

Гель Гінодек: склад та дія

За своїм складом (декаметоксин, молочна та гіалуронова кислоти) Гінодек максимально наближений до 3-компонентної екосистеми піхви та впливає на 3 патогенетичних механізми виникнення інфекції.

Декаметоксин – антисептик, що знищує патогенну мікрофлору. Цей компонент має виражені бактерицидні (діє на грампозитивні та грамнегативні бактерії), фунгіцидні та вірусоцидні властивості. Додатково він знешкоджує внутрішньоклітинні збудники, усуває запалення. У той же час декаметоксин не впливає на лактобактерії.

Молочна кислота – лактатний буфер. Регулює рН піхви, що сприяє відновленню та підтримці вагінального мікробіоценозу. Також молочна кислота зволожує слизову оболонку, послаблює подразнення, свербіж, печію, позбавляє від дискомфорту.

Гіалуронова кислота захищає слизову від пошкоджень, зміцнює стінки піхви, сприяє регенерації пошкоджених тканин, покращує якість сексуального життя.

Завдяки унікальним властивостям гель Гінодек застосовують при інфекційно-запальних захворюваннях статевої сфери та станах, що викликають сухість слизової оболонки. Препарат зводить до мінімуму ризик ускладнень після операційного втручання, полегшує роди, служить для профілактики венеричних інфекцій.

Зменшення акушерського травматизму за рахунок підвищення еластичності пологових шляхів

Застосування вагінального гелю Гінодек, який містить гіалуронову кислоту та декаметоксин, під час пологів та в післяпологовому періоді з метою профілактики акушерських травм та покращення перебігу післяпологового періоду є ефективним, що призвело до зменшення в 1,32 рази частки жінок із розривами піхви та промежини (р<0,05) та в 1,63 рази – частоті проведення епізіотомій (р<0,05) та покращення перебігу післяпологового періоду.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВУЛЬВОВАГІНІТІВ ЗМІШАНОЇ БАКТЕРІАЛЬНО-КАНДИДОЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

Запальні захворювання жіночих статевих органів знаходяться на першому місці (55–70%) в структурі гінекологічних захворювань,а інфекції нижнього відділу статевих шляхів залишаються однією з найчастіших причин звернення жінок до гінеколога

СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ НА ЛІКУВАННЯ НЕСПЕЦИФІЧНОГО ВУЛЬВОВАГІНІТУ ЗМІШАНОЇ ЕТІОЛОГІЇ

СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ НА ЛІКУВАННЯ НЕСПЕЦИФІЧНОГО ВУЛЬВОВАГІНІТУ ЗМІШАНОЇ ЕТІОЛОГІЇ Автор: КРАВЧЕНКО О.В. Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет»,

Жіноче здоров’я. Тримаємо організм у тонусі

Жінка споконвіку – берегиня вогнища та сімейних цінностей. Але в сучасному світі завдання жінки вже не обмежуються цим покликанням. Сьогодні жінка – це не тільки турботлива мама та дружина, це ще і відповідальний співробітник, керівник