Інтимна гігієна в критичні дні: як правильно дотримуватися
Правильна інтимна гігієна фундамент здорової репродуктивної жіночої системи. А в період менструації це стає як ніколи актуальним. В гормональній системі відбувається різка перебудова, через що жіночий організм стає дуже вразливим. Це відноситься і до емоційного, і до фізичного стану. Менструальні виділення є ідеальним живильним середовищем для патогенних бактерій, тому в цей період потрібно суворо дотримуватися правил гігієни інтимних органів.
Місячні це частина жіночої природи, яка вказує на те, що жінка вже готова до народження дітей. І ось що дивно! Хоча знайомство жінки з циклічними перетвореннями в її організмі відбувається ще в підлітковому віці, далеко не кожна навіть у зрілі роки здатна виразно пояснити своїй дочці, як правильно доглядати за інтимною зоною в цей період. А тим часом навіть найменші знання в даній сфері можуть попередити безліч хвороб і ускладнень з боку жіночого здоров’я. Давайте розбиратися, як же правильно стежити за особистою гігієною в подібні дні.
Безперечно, важливо стежити за інтимною гігієною під час критичних днів. І причина тому не тільки гігієнічні міркування, однак в цей період трохи змінюється рівень pH у піхві, що підвищує ризики захворювання бактеріальними інфекціями.
Тому щоб зберегти здоров’я і відчувати свіжість і комфорт кожного дня дотримуйтесь наступних правил:
- У період менструації бажано підмиватися перед кожною зміною прокладки і тампонів, але однозначно не рідше 2-х разів на день використовуючи теплу проточну воду. До того ж підмивайтеся просто теплою водою або спеціальними засобами, призначеними для гігієни статевих органів. Ні в якому разі не допустимо використання мила для рук, оскільки в його складі є луги, які пересушують шкіру і слизову зовнішніх статевих органів.
- Щоб уникнути збільшення кровотечі краще на деякий час відмовитися від купання в гарячій ванні, відвідування лазні і сауни. У ці дні краще приймати душ.
- Рекомендується носити виключно нижню білизну з натуральних тканин і щодня міняти її. А в разі протікання засобів гігієни відразу замінити, щоб уникнути утворення неприємного запаху.
- Вибираючи засіб гігієни під час критичних днів, гінекологи рекомендують зупинити вибір на прокладках. Вони мають ряд переваг. Крім більшої безпеки для здоров’я це і вільний вихід крові, миттєве вбирання рідини, мінімальний ризик протікання при наявності «крилець», легкість в контролі часу заміни прокладки. Звичайно, тампони також в деяких ситуаціях мають ряд переваг, наприклад, в літній період, коли використання прокладки може привести до появи попрілості або ж під час занять спортом. Найважливіше, який би засіб Ви не обрали слід пам’ятати, що перед і після зміни прокладки або тампона потрібно обов’язково мити руки.
- На ніч, щоб уникнути протікань і ненароком не забруднити нічну сорочку або постільну білизну використовуйте спеціальні нічні прокладки, які мають велику ступінь поглинання.
- Що стосується питання купання у відкритих водоймах під час менструації, в наші дні це легко зробити, використовуючи тампон. Тільки, не забувайте, що вводити тампон потрібно безпосередньо перед купанням і після купання краще змінити на новий.
- Змінюйте гігієнічні прокладки або тампони 4-5 разів на день або частіше в період самої рясної менструальної кровотечі. В перші 2 дні після початку місячних.
- Оскільки в дні менструації матка знаходиться у відкритому стані, то це робить її дуже вразливою до проникнення інфекцій. Тому найкращим рішенням буде утриматися від інтимної близькості.
- Носіть вільний одяг з натуральних тканин, щоб попередити виділення поту і перегрівання в наслідок чого можуть розмножуватися хвороботворні бактерії.
- Не застосовуйте дезодоранти для піхви або жіночі спреї вони можуть викликати роздратування.
- Використовуючи серветку для туалету піхви рухи повинні бути спереду назад, щоб уникнути занесення шкідливих мікроорганізмів.
- Після гігієнічних процедур витираючись використовуйте індивідуальний чистий рушник, спеціально призначений для інтимної зони. Рушник краще вибирати з м’якої тканини.
- Висушуйте область геніталій, обережно прикладаючи м’який рушник, не розтираючи ним шкіру. Ніжну шкіру і слизові оболонки легко травмувати.
Потрібно дотримуватися інтимної гігієни в дні менструації для того, щоб попередити можливі ризики. Не ігноруйте їх, так як від цього залежить ваше здоров’я!