Кожна людина населена величезною кількістю різноманітних жителів. Серед них живуть й бактерії – як корисні нашому організму, так і не дуже. Для гарного самопочуття жіночій піхві дуже важливі лактобактерії, які також звуть молочними. Вони створюють кисле середовище в необхідній концентрації. Але іноді їх кількість стає критично малою в порівнянні з умовно-патогенними бактеріями – настає дисбактеріоз піхви, лікування якого допоможе уникнути безлічі проблем в жіночій статевій сфері.


Чим так небезпечний дисбактеріоз піхви

Багато хто до діагнозу «дисбактеріоз» (він же дисбіоз) ставляться не надто серйозно. Від такого захворювання, дійсно, не вмирають. Але воно всерйоз позначається на якості життя – жінка вже не може повноцінно почувати задоволення від статевого контакту, протягом дня можуть неодноразово виникати дискомфортні відчуття, можуть бути виділення або хвороблива сухість, настає подразнення слизової.

Як результат, якщо довго нічого не робити, може початися запалення слизової, кольпіт, цистит, вагініт, що вже набагато серйозніше вплине на статеву систему жінки, аж до безпліддя. До речі, під час вагітності дисбактеріоз піхви може порушити її нормальне протікання аж до можливості втрати дитини.
 


Очевидно, що лікування дисбактеріозу піхви потрібно проводити в обов’язковому порядку. Звертаємося до гінеколога для постановки точного діагнозу. Він повинен:

  • провести огляд;
  • взяти мазок для мікробіологічного аналізу;
  • провести ПЛР-дослідження;
  • взяти виділення для посіву, який виявить склад мікрофлори жінки.

Якщо встановлено, що таки є в наявності дисбіоз піхви, лікування потрібно проводити з усіх боків: з боку кишечника (налагодити харчування з присутністю кисломолочних бактерій), місцево прямо на слизовій. Після циклу процедур слід знову здати аналізи (хоча б мазок), щоб переконатися, що мікрофлора відновлена.

Місцеве лікування дисбактеріозу складається з двох складових: умовно-патогенні бактерії слід придушувати, а лактобактерії підтримувати. Для першого етапу використовують свічки, гелі, вагінальні таблетки. У них можуть міститися антибіотики, антисептики. Уже в цей час необхідно підібрати відповідну дієту, яка підвищує кислотність. Солодке краще виключити на 3 тижні з раціону, борошняне значно скоротити. Після придушення патогенних бактерій призначають препарати з лактобактеріями і підвищують імунітет (при запущених випадках).

Але існують ліки від дисбактеріозу, які можна застосовувати з самого початку. Gynodek буде діяти одночасно і як протизапальний, і як регеніруючий, і як відновлюючий мікрофлору піхви засіб.


Як уникнути дисбактеріозу

Порушення мікрофлори можуть часто повторюватися. Тому слід:

  • не забувати вживати кисломолочне;
  • носити бавовняну вільне білизна;
  • прокладки, тампони міняти регулярно, не використовувати щодня;
  • намагатися уникати антибіотиків і гормонів.