Свербіж і печіння в інтимній зоні: чого варто побоюватися?

Свербіж і печіння в інтимній зоні: чого варто побоюватися?

Всім нам, представницям прекрасної частини планети, хоч раз в житті, але доводилося відчувати неприємні відчуття в інтимній зоні. Вони можуть проявлятися такими симптомами як печіння, свербіж або сухість в супроводі гіперемії і набряку слизової оболонки. А зовні на статевих органах можуть з’являтися мікротравми через зчісування проблемних зон, що несе величезні ризики інфікування патогенними мікроорганізмами.

Головне – це розуміння того, що у здорової жінки, яка дотримується правильної особистої гігієни в апріорі не виникнуть будь-які хворобливі відчуття в піхві. З огляду на це, при появі свербежу або печіння потрібно негайно прийти до гінеколога. Лікувати подібні прояви і ставити діагноз самостійно не те що не слід, а може бути і небезпечно. Оскільки свербіж, сухість і печіння це не захворювання, а симптоми патологічних процесів в організмі жінки. Тому ставити діагноз і призначати лікування повинен гінеколог керуючись результатами аналізів.

 

Чому виникають свербіж і печіння в області геніталій?

Отже, давайте розглянемо чинники, які найчастіше є причиною виникнення подібних досить неприємних відчуттів:

 • Перше місце в даному списку займає дисбактеріоз піхви. При зниженому місцевому імунітеті існують ризики виникнення дисбалансу в піхві, так як патогенні мікроорганізми активно розмножуючись починають переважати над кількістю корисних бактерій. Дисбактеріоз проявляється не тільки свербінням, але і рясними виділеннями з статевих органів.
 • Багато інфекцій, які передаються статевим шляхом, включаючи хламідіоз, гонорею і, головним чином, гепатит займають друге місце за ступенем поширеності з числа факторів виникнення печіння і свербіння.
 • Стати причиною наявності неприємних симптомів – свербіння і печіння здатна і банальна, здавалося б, алергія. Найчастіше алергію провокують: нижня білизна з синтетичних тканин, ароматизовані засоби для гігієни статевих органів, пральний порошок і т. д.
 • Сверблячка і печіння це одні із симптомів “молочниці”. Вона виникає коли відбувається стрімке розмноження “поганих” бактерій.
 • Неприємні симптоми можуть турбувати жінку і через інші недуги, які не пов’язані з гінекологією. Такі як цукровий діабет, захворювання крові, гепатит та інші.
 • При неправильній інтимній гігієні також можуть проявлятися подібні симптоми.
 • А ось виникнення симптомів не тільки свербіння і печіння, а й сухості можуть бути провісниками гормональних змін в організмі жінки, пов’язаних зі статевим дозріванням, вагітністю, менопаузою, як результат стресів та інших порушень в організмі.

Вищевказані причини є найбільш поширеними, проте існує ще багато інших чинників, здатних привести до виникнення дискомфорту в піхві. Якщо Ви виявили у себе подібні симптоми негайно звертайтеся до гінеколога, щоб виявити причину і підібрати дієву схему терапії.

Що робити при виникненні такої делікатної проблеми?

До того, як ви потрапите на прийом до лікаря спробуйте усунути можливі фактори, які не пов’язані з хворобами репродуктивної системи і організму в цілому.

 • Якщо симптоми свербежу або печіння з’явилися після використання нового засобу для гігієни, то від його застосування варто відмовитися.
 • Носіть білизну тільки з бавовни, відмовтеся від носіння стрінгів.
 • Обмежте використання щоденних прокладок до мінімуму і носіть їх не довше ніж 2-3 годин.
 • Під час менструації користуйтеся тільки прокладками, відмовтеся на час від використання тампонів.
 • Прийом протизаплідних засобів також здатний спровокувати виникнення свербежу.
 • Може бути, що ви придбали новий пральний порошок або засіб для душу і т. д.
 • Через незбалансоване харчування, а також непомірну захопленість дієтами виникає дефіцит вітамінів і необхідних мікроелементів для нормального функціонування організму, через що шкіра погано регенерується і виникає свербіж в статевих органах.

Як підготуватися до відвідування гінеколога?

 • Не використовуйте ніякі препарати, оскільки це може ускладнити постановку діагнозу. Утримайтеся від інтимної близькості за 1-2 дні до візиту.
 • Не застосовуйте антибактеріальні засоби для гігієни, особливо не варто спринцюватися напередодні походу до гінеколога.
 • Перед походом до гінеколога ввечері потрібно провести ретельну гігієну статевих органів використовуючи теплу воду.

Вже безпосередньо на прийомі гінеколог огляне Вас. Також запропонує зробити мазок на флору і бактеріальний посів. Так як тільки на підставі скарг на свербіж, причин появи якого безліч, лікар не зможе діагностувати захворювання і призначити лікування без додаткових досліджень.

Схему терапії симптомів сверблячки і печіння піхви призначає лікар-гінеколог. Залежно від природи проблеми можливо буде потрібно підключити і інших фахівців: терапевта, невролога, алерголога і дерматолога. Оскільки причин виникнення вище зазначених симптомів може бути безліч.

Спосіб лікування буде підбиратися відповідно причини захворювання. Так, наприклад, при свербінні під час «молочниці» призначають засоби місцевої дії (свічки, мазь, вагінальні таблетки, які мають протизапальні властивості. Відмінним засобом для усунення симптомів «молочниці» є гель Гінодек, завдяки сукупності трьох активних речовин декаметоксина, гіалуронової і молочної кислоти допоможе позбутися від настирливого свербіння в перші ж дні застосування. Також гель рекомендується використовувати при сухості в піхві після пологів або в період менопаузи.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):