Правильна профілактика «молочниці» при вагітності

Правильна профілактика «молочниці» при вагітності

«Молочниця» – найбільш настирлива і малоприємна супутниця вагітної жінки. Цілком ймовірно, що одночасно з новиною про швидку появу спадкоємця, ви можете вперше зіткнутися з таким захворюванням як «молочниця». 90% жінок хворіють на це захворювання в період вагітності. У процесі вагітності організм жінки більш вразливий, виникає зміна гормонального фону, знижується імунітет. Прояв «молочниці» при вагітності пояснюється і фізіологічними змінами мікрофлори піхви. У цей період, начебто абсолютно нешкідливі відносно «погані» мікроби починають активно розмножуватися, це негативно позначається на здоров’ї жінки.

Виявляється даний стан неприємними хворобливими відчуття при сечовипусканні і статевих актах, сверблячкою в промежині під час вагітності, іноді виникає відчуття печіння. Також, можуть виникати виділення характерного білого кольору, вони з’являються після сну, статевого акту, прийняття ванни або душу. Деякі фахівці вважають, що «розсадником» «молочниці» є кишечник і шлунок. І, дійсно, у багатьох жінок, які страждають на цю хворобу, мікроби виявляються і при аналізі калу.

Не всі вагітні схильні до захворювання, незважаючи на те що патогенні бактерії живуть в піхві і кишечнику кожної, а вагітність стає однією з причин, яка сприяє розмноженню бактерій. Тому профілактика «молочниці» рекомендована всіма гінекологами.
 

Ще на етапі планування вагітності важливо попередити ризики, які здатні спровокувати загострення даного захворювання:


• стрес
• авітаміноз
• ослаблення імунітету
• гормональний збій
• різні хронічні захворювання
• порушення в харчуванні (не вживати алкоголь, цукор, продукти містять барвники та консерванти)
• носіння тісного та синтетичного білизни
• антибіотики, синтетичні вітаміни і харчові добавки
• використання мила і прокладок з ароматизаторами

Ніхто не застрахований від захворювання «молочницею». Якщо хочете уникнути інфікування не забувайте про заходи профілактики.


Як попередити і уникнути «молочниці» при вагітності


• Регулярна здача аналізів і планові обстеження дадуть можливість виявити інфекцію на ранній стадії, швидко і ефективно вилікувати її

• Варто перед плануванням вагітності перевірити чоловіка на наявність хвороби. «Молочниця» у чоловіків може протікати безсимптомно. Але все ж якщо виявлені в мазках чоловіка спори грибів, лікування проходять обидва партнера. В період лікування краще використовувати презерватив під час сексу

• Потрібно включити в свій раціон біфідопродукти, натуральні йогурти і виключити борошняне, гостре, солодке

• Вживати багато овочів, злаків, білків і висівок

• Використовувати тільки бавовняну білизну, відмовитися від тісної білизни, особливо модних «стрінгів»

• Бажано 2-3 рази на день підмиватися теплою чистою водою, без мила. Оскільки, надмірно часте застосування засобів по догляду за інтимною зоною може погіршити стан мікрофлори

• При виборі лубрикантів слід надати перевагу водорозчинним складникам. Вони не будуть впливати на мікрофлору і викликати зростання кількості умовно-патогенних мікроорганізмів. Якщо у вас виникає роздратування після використання латексних презервативів, потрібно спробувати використовувати більш нейтральні вироби з поліуретану

• Не робіть спринцювання без рекомендації лікаря, оскільки є висока ймовірність пошкодити здорову мікрофлору піхви

• Дотримуйтесь порад і рекомендацій лікаря-гінеколога

При виникненні «молочниці» в період вагітності слід звернутися в жіночу консультацію до гінеколога. Під час вагітності багато лікарських препаратів, в тому числі і від «молочниці» – протипоказані! З метою лікування «молочниці» у вагітних дозволено застосовувати тільки препарати місцевої дії. Але навіть їх заборонено приймати без призначення фахівця. А ось одним з найбезпечніших засобів від «молочниці» для жінок в цікавому положенні є гель Гінодек. Оскільки гель діє місцево, відразу при першому застосуванні жінка відчує полегшення стану своєї слизової, незалежно від причин її пошкодження. Безпосередньо перед пологами також можна використовувати гель Gynodek з метою санації родових шляхів.

«Молочниця» може бути лише симптомом будь-якої іншої гінекологічної хвороби. Не забувайте лікування повинен призначати тільки лікар після повного обстеження! Оскільки лікування повинно проводитися комплексно, ні в якому разі вагітним не варто займатися самолікуванням. Адже ви ризикуєте не тільки власним здоров’ям і життям, а й вашої дитини.

При рецидивах захворювання, його наполегливому перебігу може знадобитися огляд інфекціоніста, венеролога, імунолога, ендокринолога. Доцільно також порадитися з дієтологом про правильне харчування.

Безумовно, позбутися «молочниці» повністю неможливо, проте абсолютно реально звести до мінімуму кількість загострень захворювання та спокійно насолоджуватися кожним днем ​​вагітності. «Молочниця» – симптом не дуже приємний, але все-таки швидко виліковний.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я майбутнього малюка!


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):