Особливості профілактики «молочниці» у жінок

Особливості профілактики «молочниці» у жінок

Практично всі дорослі жінки чули про таке захворювання як « Молочниця ». На жаль, мало хто знає про методи профілактики «молочниці». У той час як медична статистика показує, що 75% жінок хоч раз в житті хворіли вагінальною молочницею. Іноді боротьба із захворюванням триває протягом декількох місяців, а недуга повертається знову і знову, знижуючи якість життя і змушуючи в черговий раз скористатися лікарськими препаратами. Тому важливу роль відіграє профілактика цього захворювання. Профілактичні заходи особливо потрібні людям, які належать до групи підвищеного ризику – пацієнтам, які хворіють на цукровий діабет, хвороби крові, схильні до зниження імунітету і інших тяжких патологій, приймають антибіотики або гормональні препарати.
 

Головні складові профілактики «молочниці»

По-перше, з метою профілактики «молочниці» слід припинити контактувати із зараженими людьми, максимально зміцнити імунітет, ретельно дбати про власну гігієну.
Всім хто хоче залишатися здоровим і попередити захворювання, а особливо тим, хто ефективно пройшов курс лікування рекомендується:

Профілактика зараження статевим шляхом


Інтимні контакти з різними партнерами без використання бар’єрних засобів контрацепції можуть стати причиною поширення патогенних мікроорганізмів від одного партнера до іншого. Не ставтеся халатно до свого здоров’я та здоров’я партнера.
 

Особиста гігієна
 

Виконання загальноприйнятих правил інтимної гігієни – один з ключових моментів, яких вимагає профілактика «молочниці». Інакше існує ймовірність виникнення відповідного середовища для розмноження патогенних мікроорганізмів. Потрібно регулярно приймати душ, кожен день міняти нижню білизну і часто міняти гігієнічні прокладки і тампони. З метою уникнення «молочниці» важливо правильно доглядати за інтимною зоною. Підмиватися потрібно двічі на день – вранці і ввечері – теплою водою, струмінь треба направляти спереду назад. Для інтимної гігієни потрібно використовувати спеціальний гель.
 

Профілактичне відвідування гінеколога
 

Часто жінки уникають візитів до гінеколога. Це категорично неправильно! Лікаря слід відвідувати раз на півроку. Наявність скарг при цьому не обов’язково. Регулярні гінекологічні обстеження дозволяють виявити перші тривожні дзвіночки, своєчасно відреагувати на них, таким чином, не допустити розвитку недуги.
 

У громадських лазнях, басейнах і аквапарках
 

Хоча у всіх лазнях, басейнах і аквапарках використовується тільки хлорована вода, різні антисептичні та дезінфікуючі засоби, це не дає гарантії, що вбиті всі збудники захворювань, в тому числі «молочниці». А іноді навпаки: занадто хлорована вода може спровокувати загострення «молочниці». Щоб захистити себе приймайте душ перед і одразу після плавання. Ніколи не використовуйте чужі рушники, мочалки і будь-які інші предмети особистої гігієни.
 

Правильний вибір нижньої білизни
 

Важливо правильно вибирати нижню білизну. Віддавайте перевагу нижній білизни з бавовни, льону та інших натуральних тканин. У жарку пору року краще не носити синтетичні колготки, легінси і штани, так як при цьому порушується теплообмін, що сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів. Білизна повинна бути завжди свіжою.
 

Збалансований раціон харчування
 

Одним із найпопулярніших заходів профілактики «молочниці» є збалансоване і правильне харчування. Для того щоб підтримувати нормальний склад мікрофлори, необхідно вживати в їжу молочнокислі продукти, такі як йогурт, ацидофільне молоко, сир, кефір. У них містяться необхідні пробіотики. Лікарі стверджують, що регулярне вживання йогуртів дозволяє знизити ризик розвитку «молочниці» практично на 40%. Головне, щоб вони були несолодкими. Біфідобактерії присутні також у квашеній капусті.
Виключіть з раціону всі шкідливі продукти, особливо ті, де велика кількість консервантів і харчових барвників. Ці продукти – ідеальне живильне середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів.

Підвищуйте імунітет


Якщо ви бажаєте підвищити імунітет, в першу чергу оптимізуйте своє харчування, і почніть вести здоровий спосіб життя. Також потрібно приймати вітаміни або інші лікарські препарати, але тільки призначені лікарем. Ще одним важливим компонентом, корисні властивості якого в зміцненні імунітету не варто недооцінювати є вітамін С. Це водорозчинний вітамін і антиоксидант. Вживання вітаміну С сприяє зменшенню запалень, пов’язаних з молочницею. Протистояти інфекції, а також зміцнити імунітет можна за допомогою продуктів, що містять Омега 3, в складі яких є так звані «незамінні» жирні кислоти. Вони необхідні, так як входять до складу захисної мембрани клітин. Вона перешкоджає проникненню в клітини хвороботворних мікробів. Тому необхідно включати в раціон жирну рибу, морепродукти, волоські горіхи, лляне масло, оскільки вони містять цей важливий компонент.

Робіть спринцювання тільки за призначенням лікаря

Втручання в природну мікрофлору піхви може спровокувати загострення «молочниці». Так як нічого хорошого в вимиванні з піхви здорової флори точно немає.

Перше і головне правило для тих, хто хоче бути здоровим – виключіть самодіагностику «молочниці» і самолікування, при будь-яких захворюваннях або підозри потрібно звертатися до лікаря. Не забувайте, що тільки лікар може призначити необхідне ефективне комплексне лікування і профілактику відповідно конкретного випадку.

Необхідно відзначити, що метою профілактики «молочниці» є не усунення повністю всіх хвороботворних бактерій. Профілактика «молочниці» сприяє можливості організму співіснувати з бактеріями без ризику повторного прояву хвороби.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):