«Молочниця» може бути у чоловіків і жінок. Але саме прекрасній статі, в основному, дістається свербіж, печіння і сирні виділення на слизових статевих органів, а у сильної статі симптоми можуть бути зовсім відсутніми. Якщо чоловіка нічого не турбує, лікуватися йому необов’язково.

Зазвичай «молочницею» прийнято в народі називати кандидоз – те захворювання, яке викликають грибки, завжди присутні в людському організмі в певній кількості, як і бактерії. Їх надмірне розростання стає неприємною проблемою. Зруйнувати грибкові колонії, зупинити зростання грибків і означає вирішити в даному випадку проблему того як позбутися «молочниці».

Але насправді неприємні симптоми на слизових можуть бути і з інших причин. Це може бути вагініт, дисбактеріоз, вагіноз і не тільки. В такому випадку теж говорять про «молочницю», навіть якщо це звичайне роздратування, адже прояви схожі.
 


Як позбутися від «молочниці» в домашніх умовах

Перш за все, на час обмежуємо вживання солодкого, хлібних виробів. Більше налягаємо на кефір, йогурти без добавок.

Кефір жінки часто використовують місцево на слизових. Кисломолочні бактерії дійсно здатні перешкоджати розмноженню грибка, знімати подразнення, заспокоювати слизову. Навіть простий тампон, змочений кефіром і покладений на слизову, приносить полегшення. Іноді дами спринцюються цим напоєм 2 рази в день, вранці і ввечері, нагріваючи перед цим кефір до температури тіла. Однак лікуванням це не є – проблеми залишаються, лише трохи менше проявляються симптоми.

Сода також часто використовується в якості способу того як позбутися «молочниці» вдома. Її водний розчин – лужне середовище, його не люблять грибки, він знімає симптоми на час. Тому жінкам рекомендують підмиватися і спринцюватися содовим розчином. Однак це призводить і до загибелі корисних бактерій, що в підсумку лише погіршує становище, оскільки мікрофлора піхви сильно порушується.

Ромашка – ще один чемпіон порад як позбутися «молочниці». Завдяки наявності фармазулена, ефірних масел, відбувається регенерація тканин слизових, знімається запалення і біль. Тому ромашковий відварами часто користуються в комплексі з речовинами, які діють на грибки і бактерії. Також рекомендують відвари ромашки для спринцювання і ванн.

Але в обох цих випадках повного одужання часто не настає. Більш того, часті спринцювання завдають шкоди слизовим, вимиваючи природну мікрофлору, в тому числі і її позитивні компоненти. І «молочниця» повторюється знову і знову.


Як назавжди позбутися від «молочниці» в хронічній формі

До лікування «молочниці» слід підходити комплексно:

  • налагодити відповідне харчування;
  • постаратися позбутися від стресів;
  • носити бавовняну білизну, налагодити гігієну;
  • лікувати слизову місцево;
  • при складних випадках можна використовувати ліки для внутрішнього застосування.

Важливо правильно підібрати засіб для місцевого лікування. Лікарі часто виписують свічки або вагінальні таблетки від «молочниці». Ефективність їх застосування індивідуальна. Як правило, вони містять лише один компонент, дія якого спрямована на знищення однієї причини. Цього не достатньо. До того ж свічки незручні тим, що після них ще довго залишаються жирні плями. А таблетки, за відгуками деяких жінок, буває, що викликають роздратування слизової.

Але існує трикомпонентний препарат Gynodek, який не тільки вбиває грибок, віруси, бактерії, але швидко знімає неприємні симптоми при будь-якій причині їх появи. І головне: ще регенерує слизову піхви, відновлює PH-баланс і мікрофлору. Для збереження мікрофлори «Gynodek» – найкраще рішення завдяки його делікатному впливу. Це засіб не здатний зашкодити, на відміну від більшості інших ліків, а ось лікувальний ефект, поліпшення стану будуть обов’язково.