«Молочниця» – дисбаланс вагінальної системи організму. «Молочниця» вкрай неприємне захворювання. Одні жінки стикаються з ним задовго до настання вагітності, у інших «молочниця» розвивається саме в цей непростий і важливий період. Переплутати захворювання з іншими вельми важко. Нестерпний свербіж, виділення, розлади мікрофлори піхви і сприятливе середовище для процвітання інших інфекцій, ось чим нагороджує «молочниця» майбутню маму. Для усунення неприємних симптомів захворювання знадобиться допомогою акушера-гінеколога. Скористайтеся кваліфікованою консультацією вашого лікаря і нашими порадами, як лікувати «молочницю» при вагітності.

Зміст:
- Причини захворювань «молочницею»
- Лікування «молочниці» при вагітності
- Якими засобами можна лікувати «молочницю»?
- Профілактика «молочниці» під час вагітності
Причини захворювання «молочницею»
Ужe на пepших місяцях вагітності багатьом жінкам доводиться відчути на собі всі неприємні прояви «мoлoчниці». Вона не обходить стороною і тих, хто нікoли нe хворів раніше. У наш час існує багато cпocoбів лікування «мoлoчниці» без пpoтипоказань для вагітних. Правильний діагноз за гінекологом, так як характерні симптоми «молочниці» властиві й іншим хворобам статевих органів жінки.
Хвороботворні мікроорганізми постійно заселяють слизову піхви. Однак під впливом певних провокуючих чинників вони починають безконтрольно розмножуватися, що і стає причиною появи неприємних симптомів: сухості і печіння в піхві, виділень, дискомфорту в момент сечовипускання. Варто звернути увагу, що такий стан як вагітність є серйозним гормональним сплеском, який переживає жіночий організм. Ці коливання призводять до зниження імунітету (велика частина клітин імунної системи спрямована до малюка). Завдяки цьому створюються сприятливі умови для процвітання всіляких інфекцій в тілі жінки.

До додаткових факторів, що провокують «молочницю», відносять неправильне харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів. Сильний вплив нa pіcт і pозвиток «поганих» бактерій має надмірне вживання cолодкoгo.
Крім уже згаданих причин, «молочницю» під час вагітності можуть спровокувати такі фактори:
- онкологія;
- туберкульоз;
- цукровий діабет;
- дисфункція статевих залоз;
- антибіотики;
- синтетична нижня білизна;
- грубий статевий акт.
Лікування «молочниці» при вагітності

Найчастіше супутницею вагітних є «молочниця». Згідно зі статистикою близько 90% жінок в «цікавому» положенні схильні до цього недугу, особливо часто він зустрічається на пізніх термінах вагітності. Власне поширеність даного захворювання, зумовила таке несерйозне ставлення до нього, до того ж абсолютно марно. Молочницю не слід ігнорувати, як і будь-яке інше, це захворювання таїть в собі потенційну небезпеку інфікування дитини в процесі проходження по родових шляхах.
Як лікувати «молочницю» при вагітності питання не пусте. Потрібно зауважити, що сама по собі «молочниця» не впливає на розвиток дитини, але лікувати і нормалізувати баланс мікрофлори піхви обов’язково потрібно перед пологами. В іншому випадку на слизових оболонках новонародженого може «заселитися» інфікована мікрофлора (під час проходу дитини по родових шляхах він може заразитися). До того ж вона приносить багато незручностей для вагітної.
Дуже важливо, щоб для майбутніх мам лікування «молочниці» було щадним і безпечним, але не менш ефективним. На щастя, варіантів лікування «молочниці» при вагітності достатньо. Лікування «молочниці» при вагітності має бути комплексним і своєчасним. Але перш ніж почати лікування потрібно правильно поставити діагноз. Отже, дуже важливо без консультації гінеколога не приймати ніякі ліки.
При наявності скарг на виділення перший аналіз, який необхідно зробити це бактеріоскопія. Простіше кажучи, це звичайний мазок, який бере гінеколог під час огляду піхви. Після цього його відправляють в лабораторію, де розглядають мазок на флору під мікроскопом. Тільки після наявності в мазку спори або міцелію (тіла) патогенних мікроорганізмів ставиться діагноз – «молочниця». З огляду на результати всіх досліджень можна вибрати найбільш ефективну схему лікування «молочниці» при вагітності.
Якими засобами можна лікувати «молочницю»?
Який метод лікування вибрати: місцеві або системні препарати, або може взагалі «народні» засоби? Жінкам в період вагітності народні методи лікування, також як і медичні, потрібно застосовувати досить обережно, спочатку запитавши поради у лікаря. До найбільш безпечних народних методів відносяться трав’яні ванночки і механічне очищення піхви. Але ці методи можна використовувати тільки як доповнення до основної терапії, для усунення свербіння і печіння. Найчастіше до народних методів лікування вдаються вагітні, які бояться прийомом медичних препаратів нашкодити плоду. Але як вже було сказано раніше, прийом тільки дозволених під час вагітності ліків, не зашкодить малюкові. Не варто відмовлятися від традиційної медицини, адже затягуючи з лікуванням молочниця може перейти в хронічний стан. Вилікувати «молочницю» як на перших місяцях вагітності, так і на пізніх термінах можна досить ефективно, якщо розумно підійти до лікування. Незважаючи на обмеженість в прийомі ряду засобів, підібравши правильне лікування перемогти недугу можна досить швидко. Сьогодні існує багато препаратів місцевої дії як альтернатива лікуванню таблетками. Але головне не забувати, що саме засіб для лікування можна використовувати тільки за призначенням лікаря. Самолікування небажане завжди, а для вагітних може бути просто шкідливим і небезпечним. Оскільки лікар врахує індивідуальні особливості організму конкретної жінки: наявність алергії, патології окремих органів і того як протікає вагітність в цілому.
Швидше за все вам порекомендують:
- використовувати тільки місцево гелі, вагінальні таблетки, мазі і свічки від молочниці
- у 2 і 3 триместрі вагітності можна застосовувати лікування таблетками, але тільки за призначенням лікаря, строго за показаннями
- в період вагітності заборонено робити спринцювання з будь-якими видами агресивних засобів (такими як сода, марганець, хлоргексидин)
- при необхідності застосування антибіотиків на тлі вагітності потрібно провести профілактичні заходи використовуючи препарати від молочниці
- через 10-14 днів після курсового лікування потрібно зробити контрольний посів з піхви, щоб впевнитися в ефективності лікування
Сучасна фармакологія пропонує абсолютно безпечний для плода трикомпонентний препарат гель Gynodek. Його високоефективна дія базується на композиції з молочної, гіалуронової кислоти, антисептичного компонента. Його потрійна дія прискорює відновні процеси в піхві. Також підтримує нормальний склад мікрофлори піхви, усуває симптоми: печіння і свербіж, зволожує слизову і створює відчуття комфорту, знищує грибки, бактерії і вірусні мікроорганізми, запобігає запальним процесам в області зовнішніх статевих органів і захищає від поширення бактерій, повертає еластичність стінок піхви і комфорт. Препарат зарекомендував себе ефективним і безпечним сучасним засобом, що працює на місцевому рівні, не проникаючи в кровотік. Варто згадати що гель Gynodek також використовується для санації родових шляхів перед пологами, захисту промежини від розривів і швидкому післяпологовому відновленні.
Зрозуміло, молочниця при вагітності не дуже приємне захворювання, але досить легко виліковне. Пpoвівши вчасно лікування, ви убезпечите ceбе і cвогo мaлюка від можливих наслідків молочниці. Адже вагітна несе відповідальність не тільки за своє життя, але і за життя і майбутнє дитини. Якщо під час вагітності у вас виникли дискомфортні відчуття, зверніться до вашого лікаря, навіть якщо немає впевненості, що вони викликані «молочницею».
Профілактика молочниці при вагітності
Щоб попередити захворювання дотримуйтеся деяких нескладних правил:
- Вживайте менше солодкої випічки, цукерок, печива і т.д. Проблема в тому, що під час потраплянні цих продуктів в організм патогенні мікроорганізми краще розмножуються.
- Гігієну статевих органів потрібно проводити не менше двох разів на день, використовуючи чисту воду, без мила. Віддавайте перевагу білизні вільного покрою з натуральних тканин
- Раніше у вас вже була молочниця? Обов’язково пройдіть обстеження у гінеколога, перед тим як планувати вагітність.
- Дотримуйтесь всіх призначень лікаря і вчасно здавайте потрібні аналізи. В ході обстеження вагітної часто виявляються і інші хвороби, які здатні стати причиною пригнічення імунітету і процвітання молочниці.
- Токсикоз може сприяти виникненню молочниці у вагітних. Тому не варто обмежувати себе в їжі, потрібно правильно харчуватися і приймати вітаміни, призначені лікарем.
Дотримуйтесь цих нехитрих порад, і ми сподіваємося, що Ви надовго забудете про таке підступне захворювання як молочниця. Якщо ж проблема вже існує, негайно йдіть на прийом до лікаря. Адже відразу вилікувати молочницю легше, ніж потім непохитно боротися з наслідками!