Вагініт знайомий багатьом жінкам – згідно зі статистикою, кожній третій. Так називають запалення слизових оболонок статевих органів, викликане, як правило, бактеріями.

Його причиною може бути недотримання гігієни, брудні руки, нечистий одяг. Від роздратування через тісну білизну або інші довгі механічні хворобливі впливи, він також з’являється. Скарлатина або грип у дівчаток від 5 до 12 років іноді також через кров приносить хвороботворні бактерії до піхви. Грибок Кандіда теж буває причиною вагініту. 

Найчастіше патогенні бактерії потрапляють через статевий акт у піхву жінки. Тому вагініт – майже обов’язковий наслідок потрапляння інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Але буває і небактеріальний вагініт, коли його причина – дратівлива реакція на ароматизовані засоби, контрацепцію місцевого застосування, прийом ліків, наслідки хвороб, зниження імунітету. Таке ж може бути у жінок похилого віку, через вікові зміни, що призводять до сухості піхви. 

Як лікувати вагініт

Що б не викликало вагініт, лікування обов’язкове, навіть якщо спостерігається просто роздратування, і здається, що воно пройде само собою. По-перше, почервоніння, свербіж, печіння, навіть гнійні виділення можуть перейти далі – зі слизової на шкіру неподалік (стегна, сідниці). По-друге, самі по собі прояви вагініту дуже неприємні, болючі. Вони знижують якість життя, негативно впливають на сексуальні відносини. Відкладене лікування вагініту зробить одужання набагато більш проблематичним.

Вагініт проявляє себе:

  • білими виділеннями, іноді з кров’ю;
  • слизова статевих органів червоніє, набрякає;
  • виразно відчувається неприємний запах;
  • свербінням, печінням піхви;
  • можуть бути болі внизу живота.

Але лікування може бути різним, оскільки і причини захворювання різняться. Визначити точно як лікуватися правильно може тільки лікар.

Розрізняють такі види вагініту:

  • бактеріальний (від попадання бактерій) – проявляє себе «рибним» запахом, рясними рідкими виділеннями;
  • специфічний (від статевих інфекцій) – проявляє себе по-різному в залежності від виду інфекції від гнійних виділень при гонореї до невеликого сверблячки при хламідіозі;
  • неспецифічний (від умовно-патогенної флори, наприклад, стрептококів) – можуть бути всі симптоми плюс часті позиви до туалету;
  • кандидозний (від грибків Кандіда) – проявляється аналогічно.

У будь-якому випадку слід лікувати вагініт в двох напрямках: частину зусиль направити на усунення причини, частину – на полегшення, усунення симптомів місцево. Що стосується першої частини, то тут тільки лікар може грамотно призначити лікування. Важливо не відкладати візит до фахівця, і сходити не один раз.

Кандидозний, неспецифічний вагініт лікування потребує трохи менш сильного, оскільки його викликають «рідні» для людського тіла жителі, коли отримують дуже велику владу при зниженні імунітету. Слід налагодити харчування, ліквідувати стреси, полікуватися місцево.

Місцевий засіб від вагініту, який діє в трьох напрямках відразу: Gynodek. У ньому є антисептики для боротьби з бактеріями, вірусами, грибками; протизапальний і знеболюючий компонент; гіалуронова кислота, яка через регенерацію тканин також допомагає налагодити потрібну вологість піхви; молочна кислота для відновлення мікрофлори, pH-балансу.