Багатьом жінкам довелося дізнатися про «молочницю» не тільки з чуток, а й відчувши всі «принади» даного недуга на собі. Адже якщо відштовхуватися від статистики, то кожна друга хоча б раз в житті хворіла «молочницею». Більш того у деяких вона придбала хронічну форму. Тому вони шукають відповідь на питання – якими препаратами і як лікувати «молочницю» ефективно, безпечно і швидко? Якщо вас турбує хронічна «молочниця» з частотою кілька разів на рік і ви вже перепробували всі засоби або вперше зіткнулися з такою проблемою, тоді ця інформація для вас! Тут ви зможете знайти відповіді на головні запитання:

  • Молочниця»: в чому особливості цього захворювання
  • Як розпізнати симптоми «молочниці»?
  • Як позбутися від «молочниці»: ефективні засоби
  • Дієта при «молочниці»

«Молочниця»: в чому особливості цього захворювання

«Молочниця» – це загально поширена назва симптомів, при яких виникає свербіж, печіння і білі виділення зі статевих органів. Багато хто вважає, що причиною «молочниці» є грибок, але це не зовсім так. Добре відомо, що численні бактерії, що мешкають на слизових кишечника, ротової порожнини і піхви, стримують розмноження один одного, тим самим зберігаючи певну рівновагу. Варто зауважити, що імунна система жінки істотно впливає на процес підтримки балансу складу мікрофлори. Тому вплив деяких факторів сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів, тим самим порушуючи крихку рівновагу в організмі у жінки.

Точно невідомо, чому одні жінки страждають від «молочниці», а інші ні. Найчастіше вона виникає, здавалося б, без видимих ​​на те причин. Але це не так, можна виділити ряд факторів, які впливають на виникнення даного захворювання.

На слизовій піхви мешкають деякі нешкідливі бактерії, які захищають її від «поганих» мікробів. При певних ситуаціях можуть порушитися захисні сили організму жінки. Наприклад, в період вагітності, якщо ви хворієте на діабет, або під час лікування антибіотиками, або ж ви порушуєте правила особистої гігієни. Також, не менше ризикують жінки, у яких знижений імунітет або приймають стероїдні ліки у великих дозах.

«Молочниця» особливої ​​шкоди здоров’ю жінки не завдає, проте, ця недуга здатна принести дискомфорт і неприємні відчуття, а також заважати нормальній інтимній близькості. Іноді «молочниця» у жінки, набуває хронічної форми. В цьому випадку може торкнутися і прилеглих органів – сечового міхура і кишечника.
 


Як розпізнати симптоми «молочниці»?

Симптом – це зовнішній прояв хвороби. «Молочниця» нерідко має схожі симптоми, а іноді поєднується, з іншими інфекціями сечостатевих органів. Як правило, проявляються перші симптоми після менструації. А поява білих виділень позбавляє будь-яких сумнівів у жінки стосовно захворювання і змушує піти на консультацію до лікаря-гінеколога. До того ж, якщо Ви схильні до алергії, в такому випадку прояви захворювання будуть у Вас більш інтенсивними.

Отже, якщо у Вас «молочниця» локалізується в області піхви, в такому випадку можливі такі її симптоми:

  • Свербіж, різке і сильне печіння в області піхви
  • Виділення білого кольору, без запаху з статевих шляхів
  • Яскраво-червоне забарвлення статевих органів
  • Запалення слизової оболонки, виникає біль
  • Біль під час сечовипускання
  • Біль і дискомфорт під час статевого акту

Як позбутися від «молочниці»: ефективні засоби

Пам’ятайте, лікування потрібно починати з походу до гінеколога. Навіть тоді, коли у Вас вже є досвід лікування і Ви змогли вилікувати «молочницю», потрібно хоча б уточнити діагноз. Дуже важливо зрозуміти, що наявність в аналізах спор грибка ще не означає, що ви хворі «молочницею». Про те, що це «молочниця», можна говорити лише тоді, коли разом з відхиленнями в аналізах присутні такі симптоми: відчуття свербіння; виділення; ознаки запалення, що виявляються місцево (в області зовнішніх статевих органів); наявність в мазках міцелію або спор.

Щоб назавжди вилікувати «молочницю» лікування обов’язково має бути поетапним і комплексним. Головною складовою успішного лікування є правильний діагноз. Для початку потрібно зробити посів на флору. З огляду на результати, призначають цілеспрямоване ефективне лікування.

Адекватне лікування має на увазі з’ясування і усунення реальних причин, які викликали активне розмноження «поганих» бактерій:

  • відмовитися від прийому антибіотиків. Якщо ж це неможливо щодня приймайте подвійну дозу лактобактерій весь час, поки будете приймати антибіотики, а краще ще й тиждень після. Антибіотик має властивість знищувати лактобактерії, які ви будете приймати, тому потрібно їх постійно поповнювати.
  • використання презерватива при статевих актах в період антибіотикотерапії – це хороша профілактика «молочниці». Чоловіки можуть бути носіями інфекції, навіть не знаючи про це. А в цей період ви дуже вразливі.
  • нормалізувати обмін речовин
  • відновити природну мікрофлору піхви жінки (можна використовувати бактеріальні ліки, які перешкоджають росту патогенної мікрофлори);
  • відновити кислотність піхви за допомогою засобів місцевої дії (гелі, свічки, мазі);
  • вилікувати розлад кишкового тракту (пити кефір)
  • відмовитися від статевих контактів на перід лікування, щоб потім не підчепити назад своїх же збудників «молочниці»
  • частіше підмивайтеся. Щоб знизити свербіж додавайте в воду трохи харчової соди або фурациліну
  • якщо у Вас почалася менструація, краще відмовитися від використання тампонів, а прокладки міняйте максимум раз на чотири години.
  • відмовтеся від синтетичної нижньої білизни. В період лікування від «молочниці» комфорт і гігієну відмінно вам забезпечить закрита бавовняна нижня білизна.

Часто жінки вважають, що спринцювання – це оптимальний, недорогий, доступний і ефективний домашній метод лікування «молочниці». Це велика помилка. Спринцювання допомагає лікувати лише уражену слизову поверхню. Проникші вглиб вагінальних стінок спори для марганцівки, соди, кефіру «недосяжні». Таким чином спринцюватися не бажано і навіть шкідливо. Оскільки вони вимивають нормальну мікрофлору піхви жінки в тому числі, можуть сприяти дисбіозу. Як вже було зазначено, в разі «молочниці» марганцівка, сода, ромашка НЕ ​​вилікують хворобу повноцінно, а лише прискорюють процес боротьби з бактеріями.

Варто зауважити, що невчасне і безграмотне лікування здатне привести до плачевних наслідків. Тому відмовтеся від самолікування і швидше йдіть на консультації до гінеколога.


Хороший спеціаліст порадить вам кисломолочну дієту, призначить ефективні ліки для впливу через кишечник і місцевий засіб для зняття подразнення і інших хворобливих симптомів (свічки, вагінальні таблетки, гелі, мазі).

Сьогодні для лікування «молочниці» застосовують засоби як системної, так і місцевої дії. У більшості випадків «молочниця» відмінно піддається місцевій терапії. Як безпечні і дієві ліки від «молочниці» призначають вагінальні таблетки, свічки або гелі, які вводяться в піхву за допомогою аплікатора. Лікувати «молочницю» ліками місцевої дії – це кращий вибір з метою “щадної” терапії. Оскільки мазь, свічка, гель, крем або вагінальна таблетка не має системної дії на весь організм. Їх застосовують при легких або неускладнених формах «молочниці» піхви, а також при хронічній «молочниці» як комплексне лікування з антимікотичними ліками, прийнятими перорально.

Серед ефективних засобів місцевої дії виділяється трикомпонентний гель Gynodek, який допоможе боротися з «молочницею» і зняти її прояви на слизовій в рази швидше. Гель допоможе позбутися від «молочниці», оскільки він одночасно:

  • знімає запалення;
  • вбиває грибки, віруси, бактерії;
  • відновлює pH-баланс, мікрофлору піхви;
  • регенерує, зміцнює слизову оболонку.

Навіть в самих запущених випадках жінка з гелем Gynodek дуже швидко відчує бажане полегшення – свербіж зникне, прийде відчуття приємної прохолоди замість відчуття печіння. А після потрібної кількості процедур, введення кисломолочних продуктів в постійний раціон, перегляду свого ставлення до гігієни про «молочницю» можна буде забути назавжди.Дієта при «молочниці»

Для успішного лікування «молочниці» дотримуйтесь простих правил харчування:

  1. Вживання кефіру дозволяє швидше вилікувати, а також уникнути переходу «молочниці» в хронічну стадію. Кефір, в якому міститься така потрібна молочна кислота, допомагає відновити природний баланс. Оскільки кефір та інші молочні продукти зміцнюють імунітет, ослаблений хворобою, і нормалізують роботу кишечника, тому немає сумнівів в його позитивному ефекті при «молочниці».
  2. Дієтологи рекомендують вводити в раціон варені і свіжі овочі (такі як капуста і брокколі, буряк, морква), білкову їжу, включаючи варені яйця, нежирну рибу, морепродукти, відварене пісне м’ясо і т. д.
  3. Щоб зміцнити імунітет вживайте ягоди чорниці, журавлини, брусниці, обліпихи.
  4. Щоб швидше відновити баланс мікрофлори краще обмежити вживання: солодких фруктів, жирних страв, газованої води, кави, грибів, пряних і гострих страв дріжджовий випічки, цукру. Це дуже полегшить і прискорить процес лікування.

Пам’ятайте:

Сукупність комплексного лікування і збалансованого харчування не залишать «молочниці» жодних шансів.