При порушенні «здорових» правил життя раніше корисні мікроорганізми, які складають мікрофлору рота, товстого кишечника, піхви або чоловічого статевого члена, починають розмножуватися в прискореному темпі. Особливо стараються дріжджоподібні мікроскопічні гриби роду кандида (Candida). Вони сприяють розвитку такого захворювання як кандидоз, лікування якого іноді вимагає зусиль і знань як це робити правильно, комплексно. Недуг активізують патогенні бактерії. У жінок з хорошим імунітетом вони не здатні викликати захворювання. Однак при зниженні імунного захисту організму “погані” бактерії швидко поширюються на слизовій піхви. До того ж часто кандидоз має тенденцією хронічного перебігу, незважаючи на проведення рекомендованого курсу лікування. У чому причина такої особливості і як лікувати кандидоз у піхві?

Читайте в статті:

 • Що таке кандидоз
 • Симптоми і причини виникнення кандидозу
 • Як вилікувати кандидоз – комплексний підхід
 • Як лікування кандидозу зробити успішним
Що таке кандидоз

Епізоди кандидозу один або кілька разів в житті переносять багато жінок. Вражаюче, що одні жінки і не чули про таке захворювання, а інші страждають кандидозом неодноразово. Майже 50% дівчат ще до двадцятип’ятиріччя вже переносять по два епізоди кандидозу.

Всі мікроорганізми, що мешкають в піхві у здорової жінки, займають певну нішу і конкурують між собою: “корисні” бактерії значно переважають і дають непотрібним мікробам розмножуватися і викликати захворювання.

Численна перевага молочнокислої мікрофлори надійно захищає піхву від запалень. Хвороботворні бактерії не здатні розмножуватися завдяки наявності молочної кислоти. В результаті зниження кількості лактобактерій зростає число умовно-патогенних мікроорганізмів, і знижується здатність слизової піхви протистояти інфекції.

Симптоми і причини виникнення кандидозу

Симптоматика хвороби залежить від її локалізації, тобто це може бути кандидоз шкіри, нігтів, кишечника і т.д. Але типово жіночий кандидоз – порушення мікрофлори піхви, і для цього типу захворювання характерна своя симптоматика.

Серйозно при цьому уражається сечостатева система. Відчуття при кандидозі дуже неприємні:

 • свербіж, печіння;
 • виділення творожистого виду, колір білий;
 • почервоніння статевих органів;
 • біль під час сечовипускання, статевого акту.

У кожної жінки дані симптоми проявляються по-різному. У жінок, схильних до алергічних реакцій свербіж проявляється більш виражено, особливо ввечері, після прийняття гарячого душу або ванни.

Такі симптоми виникають в наступних випадках:

 • при зниженому загальному або місцевому імунітеті;
 • зміні клімату;
 • перенесеному стресі;
 • неправильне спринцювання;
 • носіння тісної білизни або білизни, виготовленого із синтетичних тканин;
 • прийомі антибіотиків;
 • цукровому діабеті;
 • інфікуванні ВІЛ;
 • ослаблення організму після оперативного втручання;
 • на шостому місяці вагітності.


Причин розвитку кандидозу у жінок багато, в першу чергу, це тривалі і складні захворювання, які виснажують організм, що змінюють загальний гормональний фон. Надмірне вживання солодощів може стати передумовою до виникнення цього захворювання, так як хвороботворні мікроорганізми інтенсивно ростуть в солодкому середовищі.

При цьому кандидоз не є венеричним захворюванням, незважаючи на схожу клінічну картину. Статевим шляхом він передається рідко, але лікування настільки ж обов’язкове. Шукати джерело не потрібно, оскільки він і так постійно був в організмі у жінки. Просто потрібно зняти нинішні прояви кандидозу і докласти максимум зусиль, щоб уникнути рецидиву. Звичайно, уникнути повторного прояву кандидозу – завдання не з легких. Потрібно не тільки пройти повний курс лікування, але дотримуватися правил особистої гігієни і стежити за своїм раціоном харчування.

Як вилікувати кандидоз – комплексний підхід

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день існують різноманітні засоби і методики лікування кандидозу, проблема все ж залишається популярною. Пояснити цей факт можна тим, що немає ніяких гарантій, що після виконання всіх рекомендацій лікаря і лікування ви не захворієте повторно. Особливо якщо займатися самолікуванням.

Щоб правильно поставити діагноз, просто необхідно прийти на огляд до лікаря-гінеколога. Гінеколог для визначення кількості бактерій, лейкоцитів, псевдоміцелія дріжджових грибів візьме мазок. З огляду на результати, підбирається цілеспрямоване комплексне лікування.

Схема лікування, вибір засобів від молочниці, вид терапії (місцева або комбінована), тривалість курсу повинен визначати виключно лікар!

На сьогоднішній день існує досить великий вибір засобів для лікування “молочниці”, форми випуску препаратів різноманітний. Інформація щодо їх застосування доступна кожному. Але потрібно пам’ятати, що для досягнення успішного результату не варто займатися самолікуванням кандидозу (при неправильному лікуванні недуг переходить в хронічну форму).

Для лікування від кандидозу застосовують, в основному, засоби місцевої дії. Це можуть бути креми, мазі, трав’яні настої або ванни, вагінальні таблетки або свічки. Практикують також таблетки або капсули для прийому всередину. Однак це має скоріше індивідуальний ефект.

Для знищення кандіди лікування своєю головною метою переслідує усунення грибкових бактерій. Разом з тим, як вторинний ефект, свербіння, печіння, сухості піхви на тлі відновлення слизової, балансу рН. Але іноді цей вторинний ефект настає недостатньо швидко – жінці доводиться занадто довго мучитися, чекаючи його.

Активні пошуки вирішення питання лікування кандидозу привели до створення дієвого засобу Gynodek. Це інноваційний засіб заснований на єдності трьох компонентів: антисептика, гіалуронової і молочної кислот. Практика застосування трикомпонентної системи переконливо демонструє якісне і ефективне лікування вагінальних захворювань. В результаті застосування цей засіб і зміцнює стінки піхви, і додає їм еластичності, регенерує і впорядковує мікрофлору піхви, нормалізує її зволоження. Завдяки зручності і комфортності користування, гарантії безпеки відсоток позитивного і швидкого одужання високий в порівнянні з застосуванням традиційних методів лікування. Тому Gynodek все наполегливіше входить в списки популярних дієвих препаратів для вирішення наболілих проблем.

По закінченню лікування необхідно повторно відвідати гінеколога.

Як лікування кандидозу зробити успішним

Прийом лікарських препаратів не є запорукою лікування. Свою роль відіграє корекція імунного статусу і раціону харчування, дотримання гігієни. Загальновідомо, щоб залишатися здоровою жінці слід дотримуватися простих профілактичних заходів, а саме:

 • зміцнюйте імунітет. Одна з причин виникнення вагінального кандидозу – слабкий імунітет. Тому його стимуляція допоможе швидше позбутися від захворювання, а також попередить його повторне виникнення. Уточніть у лікаря, що підійде в Вашому випадку.
 • для активного розмноження грибка необхідна достатня кількість глікогену, який в свою чергу утворюється з глюкози. Глюкоза міститься в усіх солодощах і кондитерських виробах, свіжої випічки. Крім цього, розмноження збудників кандидозу стимулюють алкогольні напої, оцет. У складі кетчупів і майонезу оцет також присутній, тому ці продукти також бажано виключити. Налягати ж варто на несолодкі фрукти, лимони і брусницю, морквяний сік і морську капусту, прянощі (лавровий лист і гвоздика), натуральні йогурти і трав’яні чаї.
 • під час курсу лікування варто утриматися від статевих зв’язків, двічі в день підмиватися, відмовитися від щоденних прокладок і бактерицидного мила (крім дріжджових грибів воно вбиває і корисні лактобактерії).
 • під час інтимної близькості використовуйте виключно лубриканти на водній основі;
 • не купуйте синтетичну нижню білизну, вона не пропускає повітря до шкіри, краще носіть білизну з бавовни;
 • не робіть спринцювання без призначення лікаря: оскільки вони можуть призвести до вимивання здорової мікрофлори із піхви;
 • при випадковій інтимної близькості не забувайте використовувати презерватив.

У наші дні на вітринах аптек можна побачити десятки засобів від кандидозу, але самостійний вибір методів і лікарських засобів для лікування “молочниці” є основним фактором того, що з кожним роком зростає число випадків молочниці. Лікування вагінального кандидозу – це не тільки прийом прописаних гінекологом ліків. Це виключення чинників, що призводять до вагінального кандидозу, зміцнення імунітету, лікування від кандидозу статевого партнера і багато іншого. Не забувайте що повноцінне обстеження та лікування може провести тільки лікар!