Як запобігти поверненню бактеріального вагінозу

Як запобігти поверненню бактеріального вагінозу

Бактеріальний вагіноз – це стан, при якому виникає порушення балансу між хорошими і поганими бактеріями в піхві. При баквагінозі погані бактерії переважають за кількістю над хорошими. Ці бактерії можуть жити навіть при безкисневих умовах і викликають неприємний запах і збільшення кількості виділень з піхви. Причина розвитку баквагіноза невідома. Однак, якщо у вас вже був випадок вилікуваного баквагінозу, то не виключена ймовірність рецидиву. Щоб цього не допустити прочитайте цю статтю.

По-перше, змініть спосіб життя:

 1. Проведіть повний курс прийому препаратів. Дуже важливо дотримуватися схеми прийому лікарських засобів, які призначив лікар. Обов’язково потрібно пройти повний курс лікування, і навіть у разі, якщо симптоми захворювання перестали турбувати вже в перші дні лікування прийом препаратів не варто припиняти!
 2. Додайте пробіотики в ваш раціон. Пробіотиками є живі і активні мікроорганізми, які допомагають підтримувати мікрофлору шлунка, кишечника і піхви в нормі. Завдяки чому збільшується кількість «хороших» бактерій і пригнічується ріст «шкідливих» мікроорганізмів. Тому важливо вживати продукти, які містять пробіотики, такі як йогурти, кефіри, соєве молоко, оливки і т. д. для підтримки нормальної кислотності піхви.
 3. Носіть вільну нижню білизну з натуральних тканин. Краще уникати носіння занадто вузької і незручної як нижньої білизни, так і джинсів. Віддавайте перевагу бавовняній білизні. А від нейлонової і синтетичної білизни краще відмовитися взагалі. Оскільки бавовна дозволяє повітрю циркулювати, на відміну від синтетики, яка поглинає вологу і тепло, сприяючи виникненню вагінальних запалень. Також намагайтеся рідше носити стрінги. Оскільки, вони сприяють тому, що інфекція з ануса переноситься в піхву, і як результат можливий розвиток вагінозу.
 4. Не забувайте при очищенні інтимних органів рухи повинні бути спрямовані від промежини до куприка. Це буде запобігати занесенню «поганих» мікроорганізмів з кишечника в піхву. Тому після сечовипускання або дефекації витирайтесь паперовою серветкою спереду назад.
 5. Своєчасно відвідуйте гінеколога: ходити на профілактичні огляди потрібно не менше двох разів на рік, а при наявності проблеми звертатися до гінеколога відразу, як тільки вона з’явилася.

По-друге, уникайте:

 1. Незахищених статевих актів. Якщо Ви не впевнені в статевому партнері, то під час статевого акту скористайтеся презервативом – він забезпечить повну безпеку.
 2. Вагінальних спринцювань. Оскільки, при спринцюванні видаляються як хвороботворні, так і корисні бактерії, ця процедура здатна привести до розвитку запалення, внаслідок збільшення кількості “поганих” мікроорганізмів, при цьому виникає неприємний запах і зростає ризик інфікування. Так як піхва має механізм самоочищення, буде цілком достатньо зовнішнього очищення піхви теплою водою.
 3. Використання для прання білизни агресивних миючих засобів. Такі засоби мають в складі активні хімічні речовини, які можуть викликати алергію і подразнення. Краще використовувати м’які миючі засоби і при цьому ретельно полоскати білизну.
 4. Використання ароматизованих мил і масел для ванни. Використовуйте спеціальні засоби для інтимної гігієни з нейтральним ph, оскільки використання простого мила для рук може призвести до порушення балансу мікрофлори в піхві. І до того ж пам’ятайте, що занадто часта і ретельна інтимна гігієна знищує корисні бактерії, які є природною частиною внутрішнього середовища.
 5. Використання тампонів і щоденних прокладок. При використанні тампонів варто пам’ятати, що їх слід міняти кожні дві години і бажано тільки в перші дні менструації. Що стосується щоденних прокладок, то їх краще використовувати тільки, коли дійсно необхідно: в дорозі, в останні дні менструації, коли немає можливості змінити білизну і, звичайно, їх потрібно обов’язково міняти кожні 2-3 години. Не використовуйте щоденні прокладки кожного дня, вони перешкоджають достатньому доступу кисню до статевих органів, що сприяє розмноженню хвороботворних бактерій і виникнення баквагіноза.
 6. Вживання сильно солодких або солоних страв. Якщо вживати занадто багато солодощів можна спровокувати зростання «поганих» мікроорганізмів, якы призведуть до порушення балансу мікрофлори піхви. Тому, щоб уникнути рецидивів варто їсти побільше фруктів, овочів, низькокалорійних молочних продуктів і цільнозернові.

Таким чином, вагінальний вагіноз – це цілком зрозуміле явище: їм може захворіти будь-яка жінка, однак, якщо дотримуватися всіх заходів профілактики і не забувати вчасно відвідувати лікаря, то про таку проблему можна забути назавжди.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):