Як впоратися з рецидивуючою молочницею?

Як впоратися з рецидивуючою молочницею?

Хронічна «молочниця» турбує своїми проявами багатьох жінок. Для такої форми захворювання характерна стерта симптоматика і як мінімум чотири епізоди недуги на рік.

«Молочниця» – це запальні процеси в піхві, викликані інтенсивним зростанням кількості патогенних мікроорганізмів. Ці бактерії є в складі нормальної мікрофлори піхви кожної жінки і для здорового організму не представляють небезпеки. Вони беруть участь в обмінних процесах разом з іншими мікроорганізмами.

Головна відмінність хронічної «молочниці» від початкової форми, що при ослабленому імунітеті можлива поява рецидивів кожного місяця. Симптоми такі як виділення з піхви, свербіж і дискомфорт можуть з’являтися навіть після лікування. Зазвичай вони проявляються після інтимної близькості або перед менструацією. А неправильно підібране і не комплексне лікування здатне привести до того, що симптоми зникнуть, проте, саме захворювання залишиться.

Що є причиною частої прояви «молочниці»?

Ще достовірно так і невідомо чому одним жінкам доводиться лікувати «молочницю» по кілька разів протягом року, а інші і зовсім не хворіють. Однак, точно відомі причини, які впливають на виникнення рецидивів цієї недуги. Головною причиною вважають локальні імунні порушення, обумовлені вродженими якостями епітеліальних клітин піхви.

Зазвичай «молочниця» в хронічній формі з’являється як наслідок неправильної або несвоєчасної терапії гострої форми хвороби.

Можна виділити наступні причини частого рецидиву «молочниці»:

 • травматичні або механічні пошкодження слизової оболонки піхви;
 • гормональні зміни (в період прийому гормональних засобів або під час вагітності);
 • неправильне харчування: надмірне вживання копчених, солоних, жирних, гострих продуктів і солодощів;
 • неправильна інтимна гігієна;
 • прийом антибіотиків;
 • ослаблення імунітету (ВІЛ-інфекція, інтоксикації, операції, онкологічні захворювання, хіміотерапія та інше);
 • сильні фізичні або розумові навантаження;
 • стреси;
 • неправильне лікування недуги на першій стадії;
 • щоденне використання тісної білизни з синтетичної тканини.

Проте проблему про ппричини розвитку «молочниці» не вирішено остаточно, оскільки вона повторно виникає і у жінок, які не мають вище зазначених факторів ризику.

Як вилікувати рецидивуючу «молочницю»?

Процес лікування рецидивуючої молочниці досить непростий і потрібно більш тривалий курс терапії. При рецидиві незайвим буде зробити бактеріологічне обстеження виду збудника для вибору тактики лікування. Однак, якщо підібрати правильно тактику лікування «молочниця» добре піддається лікуванню.

Лікувати рецидивуючу «молочницю» необхідно комплексно. Для початку потрібно звернутися до гінеколога, і ні в якому разі не варто займатися самолікуванням – цим можна лише завдати шкоди собі та посилити хворобу. Потрібно провести повне обстеження. Досить часто факторами хронічної «молочниці» є гормональні порушення та хронічні хвороби нирок, печінки та інших внутрішніх органів. Необхідно також зробити всі аналізи на ймовірні хвороби, які передаються статевим шляхом – в разі їх наявності, основні лікувальні заходи будуть спрямовані саме на них.

Сьогодні на полицях аптек можна побачити безліч різноманітних препаратів для лікування «молочниці». Які представлені в різних формах: мазях, свічках, таблетках, гелях. Але варто пам’ятати, що неправильне їх застосування може не тільки не надати бажаної дії, а й нашкодити. Тому потрібно застосовувати їх тільки за призначенням гінеколога і курсом, зазвичай, це від семи до десяти днів. У деяких випадках потрібно застосовувати навіть на протязі місяця. Гінекологи віддають перевагу засобам місцевої дії – так як вони найбільш щадні і не приносять шкоди організму. Пам’ятайте, що препарати повинен призначати лікар-гінеколог.

Таким чином, для лікування хронічної «молочниці» застосовують:

 • засоби місцевої дії;
 • засоби для внутрішнього застосування;
 • комбіновані засоби місцевого застосування.

Варто враховувати, що багато препаратів вбивають не тільки патогенну мікрофлору, але “корисні” бактерії. Тому до вибору засобу необхідно підходити відповідально і віддавати перевагу не тільки ефективним, але і щадним препаратам.

Як перемогти “молочницю” назавжди без шкоди для організму?

Судячи з того, що ви читаєте цю статтю – перемога ще не на вашому боці. І Вам не з чуток відомі неприємні симптоми цього захворювання. На щастя, в наші дні, вже є спосіб, позбутися від “молочниці” швидко і безпечно. Завдяки поєднанню гіалуронової і молочної кислоти з декаметоксином гель Gynodek має антисептичні, що регенерують і відновлюють властивості. Він не тільки знищує бактерії, грибки і віруси, а й підтримує нормальний склад мікрофлори піхви. Вже після першого застосування зникнуть свербіж і печіння, а на 10 день після лікування забудете назавжди про “молочницю”.

А для успішного лікування слід також дотримуватися наступних правил:

 1. Носіть тільки вільну білизну з натуральних тканин.
 2. Дотримуйтеся правил гігієни статевих органів.
 3. Не використовуйте ароматизовані засоби інтимної гігієни.
 4. Бажано скоротити вживання мучного, солодкого, солоного і алкоголю.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):