Що необхідно знати про правила догляду за інтимною зоною: спростовуємо популярні міфи

Що необхідно знати про правила догляду за інтимною зоною: спростовуємо популярні міфи

Всім відомо, представниці прекрасної статі частенько обговорюють між собою теми про використання косметики, догляду за волоссям або підбору вечірнього вбрання. Однак, як би це не було сумно, розмови про інтимний догляд піднімаються рідко. Саме тому така на перший погляд проста тема, як правильний туалет інтимних органів, покрита здогадками і міфами. Хоча, здавалося б, ще в дитинстві дівчаток повинні були навчити правильної гігієни інтимної зони. На практиці, на жаль, все виглядає зовсім не так. Насправді, більшість малюків, школярок, і навіть дорослих жінок або не мають поняття як зберігати інтимну зону в чистоті, або ж навпаки, за допомогою мила, води і спринцювань повністю відбирають можливість у організму захищатися від бактерій.
 


Ви впевнені, що досконало освоїли правила інтимної гігієни? Переконайтеся, що це дійсно так. У даній статті зможете прочитати про поширені помилки, їх спростування і пояснення, чому потрібно робити по-іншому.


Якщо потрібно – можна для підмивання використовувати тазик.

На жаль, звичка підмивати малюків в тазику є частим явищем. Більш того і дорослі жінки чинять так само. Не слід проводити підмивання безпосередньо в тазику. Оскільки, є ризик потрапляння мікробів з області заднього проходу до області статевих органів, що може привести до порушення мікрофлори і запального захворювання.


Перш за все необхідно дотримуватися таких правил:

  • Перше важливе правило – підмивайтеся тільки проточною водою,
  • Направляйте струмінь води і робіть всі рухи спереду назад.
  • Дотримуйтеся такого порядку миття: починаємо з зони промежини, потім переходимо до внутрішньої поверхні стегон і закінчуємо зоною анального проходу.
  • Використовуйте кран, душ, біде, кухлик, але, ні в якому разі не підмивайтеся сидячи в тазику.
  • Не спрямовуйте сильний струмінь води в піхву, щоб не змити захисне мастило, і не допустити потрапляння шкідливих бактерій в матку, збільшення ризику запалень.
  • Вологу після миття не витирайте, а промокніть, щоб ненароком не пошкодити ніжні покриви.


Часті і старанні підмивання, спринцювання – помічники в догляді за інтимною зоною.

Нагадуємо, в піхві у жінки перебувають «корисні» бактерії, які захищають від розмноження патогенних бактерій. Якщо часто підмиватися можна не бажаючи того знизити дані нам природою захисні механізми статевих органів, що в свою чергу призведе до сухості, появи мікротріщин, дискомфорту. Особливу небезпеку це являє, коли жінка використовує до того ж звичайне туалетне мило. У будь-якому косметичному туалетному милі є лужна реакція, через що воно має відмінні очисні властивості, однак робить його абсолютно неприйнятним з метою використання для гігієни інтимних місць.


Оскільки при попаданні в піхву мильної піни, або при вимиванні мікроорганізмів при спринцюванні, порушується природна мікрофлора, і як результат ми самі, можемо «відкрити двері» хвороботворним бактеріям, створюючи для них сприятливе середовище.

Щоб уникнути цього пам’ятаєте: засіб для інтимної гігієни використовуємо тільки для обробки зовнішніх статевих органів. Спринцювання взагалі заборонено, за винятком випадків, де їх призначив гінеколог з метою лікування.

Для жінок будь-якого віку досить вдаватися до туалету інтимної зони 1-2 рази на день. У період менструації необхідно робити частіше – після кожної зміни тампона / прокладки і звичайно ж перед сном.


Ефективний і актуальний рецепт бабусь – господарське мило

Як відомо, в мікрофлорі піхви жінки живуть лактобактерії, які продукують молочну кислоту, роблячи середу в піхві кислою – рН 3,5-4,5. Завдяки чому більшість хвороботворних мікроорганізмів не може розмножуватися, тому для жінки дуже важливо підтримувати кислий рН.

У господарського мила рН 11-12, а так як рН піхви, як ми згадали вище, 3,5-4,5 (у вагітної жінки 3,3) застосування такого засобу завдає шкоди вашим статевим органам. В результаті дисбаланс в мікрофлорі слизової піхви, суха слизова, виникнення мікротріщин, печіння, почервоніння.

З огляду на все це, господарське мило краще залишити для прання.


Кожному віку свій засіб гігієни – це нікому не потрібно!

Мало хто знає, що до питання вибору засобів для інтимної гігієни потрібно підходити індивідуально, враховуючи не тільки вік, але в першу чергу фізіологічний стан організму в конкретний період життя жінки. Так, наприклад, для дівчаток, до появи першої менструації краще використовувати засоби з нейтральним рН, щоб не призвести до дисбалансу в мікрофлорі, яка настільки вразлива на цьому етапі розвитку.

Після настання перших місячних вибирати бажано засіб з вмістом молочної кислоти і який має рН 3,5-4,5. У період менопаузи необхідно використовувати засоби з нейтральним рН і протизапальними, зволожуючими, заспокійливими компонентами.


Використання «щоденних» прокладок – запорука інтимного здоров’я.

Гігієнічні щоденні прокладки стали звичним засобом інтимної гігієни сучасних дівчат і жінок. Лікарі-гінекологи рекомендують використовувати щоденні гігієнічні прокладки, якщо ви відправляєтесь у подорож, і немає можливості вчасно прийняти душ або змінити нижню білизну. Відразу відзначимо, що ходити цілий день з однією прокладкою ні в якому разі не можна. Міняти їх рекомендується кожні дві-три години, при цьому свій вибір слід зупиняти на тих прокладках, які не мають запаху. Так ймовірність виникнення алергії та інших подразнень значно зменшиться. Замість користі вони завдадуть шкоду, якщо носити їх щодня.

Якщо Ви все ще сумніваєтеся і не впевнені, що знаєте як правильно доглядати за статевими органами, обов’язково зверніться за консультацією до гінеколога. Правильна інтимна гігієна допоможе Вам уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Це важливо!


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):