Правильне харчування: які продукти потрібно виключити при молочниці

Правильне харчування: які продукти потрібно виключити при молочниці

Молочниця – це інфекційне захворювання, яке може бути викликане «поганими» мікробами, які вражають слизову оболонку статевих органів, приводячи до порушення її кислотності і мікрофлори. Подібні зміни не тільки доставляють відчутний дискомфорт, а й впливають на здатність до зачаття, а поява молочниці під час вагітності може навіть завдати шкоди плоду. Тому лікування цього захворювання має проходити тільки під наглядом лікаря, бути комплексним і обов’язково включати в себе деякі обмеження в харчуванні. Тільки таким чином можна ефективно раз і назавжди позбутися від молочниці.
 


Як розпізнати молочницю


Дане захворювання проявляє себе досить «яскраво» – у вигляді виділень з піхви, які мають специфічний запах. Ці виділення досить рясні, іноді настільки, що жінка не встигає проводити гігієнічні процедури, щоб забезпечити собі належну чистоту. Характерною ознакою буде свербіж в зоні статевих органів, який може посилюватися після фізичних навантажень, тривалої ходьби, прийняття душу. Також може спостерігатися набряклість. Це захворювання зникає тільки на час критичних днів, але потім знову повертається.

Молочниця провокується, перш за все, неправильним способом життя. Якщо організм недоотримує необхідні поживні речовини та вітаміни, він стає вразливим до розвитку інфекцій. Стреси, зміна клімату, «погані» умови роботи, погане харчування – все це може посприяти ослабленню імунітету.
 

Втім, часто представниці прекрасної статі помилково називають молочницею будь неправильні виділення в інтимній зоні і також всякий свербіж, почервоніння, навіть подразнення. Ці прояви теж не слід залишати без уваги, краще привести себе в порядок на легкій стадії.


Особливості лікування молочниці


Щоб повністю позбавитися від будь-якого виду молочниці, лікування повинно бути комплексним – тобто необхідно позбутися причин, відновити нормальну мікрофлору слизової і зняти подразнення. Тому лікування складається з двох компонентів:
 

1. Прийом системних препаратів внутрішньо.
2. Застосування зовнішніх лікарських засобів – гелів, свічок, розчинів – місцево.

Важливо розуміти, що молочниця рідко приходить одна. Як правило, його супроводжує розмноження патогенних бактерій в піхві. Тому рекомендується здати аналізи, після чого буде можливим підібрати відповідне лікування.
 

І важливо вибрати ті ліки, які б позитивно діяло на мікрофлору піхви, надавало заспокійливий і відновлювальний ефекти. До таких засобів відноситься гель Gynodek®, який об’єднує в собі всі вищевказані якості, повертаючи мікрофлорі нормальний рівень pH, і дуже швидко показує ефект від застосування при молочниці.
 

Також чималу роль в питанні лікування молочниці відіграє правильне харчування, при якому необхідно виключити продукти, що провокують розвиток грибка.


Про правила харчування під час молочниці


Перш за все, варто запам’ятати загальне для всіх продуктів правило – не можна їсти жирне, смажене, а також зловживати спеціями. Також під заборону потрапляють продукти, що містять в собі дріжджі, тобто хлібобулочні вироби (краще віддати перевагу без дріжджовому хлібу, дієтичним хлібцям), алкоголь, квас. Це пояснюється тим, що дріжджі є прекрасним живильним середовищем для розвитку молочниці.
 

В іншому не можна вживати наступне:

• фрукти і овочі з великим вмістом вуглеводів – до них відносяться: банани, персики, сливи, виноград, сухофрукти, кукурудза, картопля, буряк;
• жирне м’ясо – баранина, субпродукти, жирна свинина;
• молочні продукти, такі як сметана, сир, молоко;
• гриби – вони досить довго перетравлюються, і можуть викликати бродіння, яке не кращим чином позначиться на організмі в цілому;
• фастфуд, газовані напої, напівфабрикати – не рекомендуються і для здорової людини, а в період лікування їх зовсім потрібно виключити.


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):