Молочниця у дівчини 13-16 років

Молочниця у дівчини 13-16 років

Більшість дівчаток рано чи пізно на власному досвіді дізнаються, що таке молочниця. Захворювання завдає чимало незручностей або проблем, і тому добре б дізнатися заздалегідь, які дії можуть привести до появи недуги, щоб максимально себе захистити від цього.

Звичайно, молочниця у дівчат – явище більш рідкісне, ніж у дорослих жінок. Та й першопричини зазвичай в шкільному та дошкільному віці зовсім інші, ніж у дорослих. У дівчаток у віці 13-16 років, які не живуть статевим життям, “молочниця” виникає досить часто, і для багатьох батьків це стає великою несподіванкою, оскільки деякі впевнені, що інфекція може бути передана тільки статевим шляхом!

Варто зрозуміти для початку, що молочницю неможливо віднести до венеричних захворювань. Відомо, що наявність хвороботворних мікроорганізмів на слизових оболонках притаманна всім, також як і наявність “корисних” бактерій. І для здорового жіночого організму вони не становлять загрози. Однак, існують деякі причини, які можуть вплинути на ступінь розвитку захворювання:

 • алергічні реакції;
 • недостатньо добре розвинені гігієнічні навички;
 • часті захворювання простудного спектру;
 • наявність в організмі глистів.

У дівчинки підлітка недуга проявляється зазвичай при перших місячних, оскільки в цьому віці у дітей починається серйозна гормональна перебудова. Саме цей процес провокує скорочення корисних лактобактерій організму, що призводить до порушення балансу мікрофлори піхви. Якщо організм не впорається самостійно надалі з розмноженням патогенних мікроорганізмом, то можна незабаром виявити “молочницю” у дівчаток.

Провокуються спалахи захворювання також ранніми статевими контактами, які часто відбуваються з серйозними порушеннями гігієни. У групі ризику – підлітки, які не використовують ніяких захисних засобів.

Розвитку захворювання сприяють також:

 • імунодефіцит;
 • гіповітаміноз;
 • порушення балансу флори піхви;
 • різні патології ендокринної системи;
 • дисбактеріоз у кишечнику;
 • анемія;
 • часті захворювання ЛОР-органів.

Крім того, можливо провокування розвитку захворювання прийомом деяких антибіотиків, цитостатиків, кортикостероїдів і контрацептивів, які здатні порушувати обмін речовин і мікрофлору піхви. Саме тому необхідно особливо уважно ставитися до ситуації, коли потрібно вилікувати дитину за допомогою антибіотиків.
 

Симптоми “молочниці” у дівчаток

Дуже важливим є обізнаність батьків про розвиток недуги. Потрібно, щоб вони попереджали і розповідали своїм дочкам про подібну проблему і про методи профілактики даного захворювання. Дівчатка, повинні знати важливість дотримання правил інтимної гігієни і симптоми “молочниці”, щоб своєчасно звернутися за допомогою до фахівця.

У підлітка ознаки захворювання ідентичні симптоматиці дорослого хворого, і в такому випадку “молочниця” характеризується наступним:

 • свербіж в області промежини, іноді навіть печіння;
 • набряклі зовнішні статеві органи;
 • почервоніння в промежині, висипання алергічного характеру;
 • рясні виділення білого кольору;
 • утворенню неприємного білого нальоту на геніталіях.

Ситуація ускладнюється проблемами сечовипускання у підлітків – і це теж симптоми хвороби. Посилюються свербіж і печіння до ночі, і якщо вчасно не провести лікування “молочниці”, то це часто призводить до розвитку ерозії і ранок на поверхні слизової.

Найчастіше, дискомфорт посилюється в літню спекотну пору. Тому в цей період слід особливо ретельно стежити за гігієною у дівчаток і не допускати розвитку захворювання.

У будь-якій ситуації при призначенні антибіотиків варто приймати одночасно пробіотики, оскільки інакше провокується розвиток захворювання внаслідок прийому антибіотиків.

При перших проявах захворювання у дитини або дорослого необхідно обов’язково звернутися до фахівців в клініку для подальшої діагностики, а також якісного та надійного лікування, що дозволить швидко позбавитися від проблеми.

Рішення проблеми

Перед тим як вибрати тактику лікування захворювання потрібно визначити причини його виникнення. Оскільки терапія не дасть бажаного ефекту якщо спочатку не усунути фактор, що провокує захворювання. З огляду на вищесказане потрібно під час візиту до гінеколога розповісти не тільки про симптоми, що завдають дискомфорту, а й особливості харчування і способу життя, супутніх захворюваннях і засоби інтимної гігієни підлітка.

До лікування “молочниці” у дівчаток необхідно підходити особливо обережно. Оскільки чим молодший вік пацієнтки, тим більш щадним має бути лікарський засіб. Але не варто забувати і про важливість ефективності лікування, так як потрібно попередити негативний вплив недуги на ще не сформовану репродуктивну систему дівчинки. Саме тому, найчастіше гінекологи віддають перевагу застосуванню для боротьби з “молочницею” засоби місцевої дії: мазі, креми, свічки, гелі та вагінальні таблетки. А ось що стосується використання засобів системного впливу – таблеток і пігулок – то для підлітків їх застосування не бажано. Оскільки, такі препарати мають агресивну дію на організм, так як діючі речовини потрапляють в кров. А для зростаючого і формуючого організму це вкрай небезпечно і може привести до виникнення нових проблем зі здоров’ям.

У будь-якому випадку, препарат і методи лікування повинен підбирати і контролювати лікар. Займатися самолікуванням неприпустимо і небезпечно. До того ж терапія повинна бути комплексною, включаючи засоби для усунення симптомів “молочниці” лікар може призначити гормональні засоби, імунозміцнюючі препарати, вітаміни або інші засоби необхідні для усунення факторів, які спровокували прояв недуги.

А щоб не довелося незабаром знову зустрітися з цим захворюванням необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря і проходити плановий огляд кожні півроку.

Як бачите, якщо “молочниця” з’явилася у дівчини, в такому юному віці 13 -16 років, не варто лякатися. Потрібно звернутися за допомогою до гінеколога і тоді можна буде незабаром подолати її. Потрібно розуміти, що при самолікуванні можна не тільки не досягти бажаного результату, але і допустити ускладнення і проблеми в репродуктивній системі в майбутньому.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):