Молочниця після антибіотиків: як знешкодити

Молочниця після антибіотиків: як знешкодити

З настанням холодів до нас «в гості» приходить застуда і грип. Дуже часто результатом нашої звички переносити хворобу на ногах ускладнення, лікування яких можливе лише за допомогою антибіотиків. Однак, не завжди антибіотичні препарати однаково позитивно впливають на весь організм. У випадках тривалого лікування, неправильного дозування засобу, самолікування можливе виникнення ускладнень. В якості поширеної проблеми більшості сучасних жінок, яка здатна виникнути на тлі лікування антибіотиками, виступає «молочниця». Головними ознаками, якої виділення білого кольору, свербіж, тріщини на уражених ділянках. Як уникнути подібної проблеми? Перш ніж відповісти на це питання, давайте розберемося, чому ж після застосування антибіотиків зростає ризик виникнення «молочниці»?

Чи можуть антибіотики стати причиною «молочниці»?

У жінок зі зниженим імунітетом, дуже часто, після лікування антибіотиками розвивається «молочниця». Хоча антибіотики створені для того, щоб вбивати хвороботворні мікроорганізми, проте, дуже часто при ослаблених клітинах імунної системи посилюється дія антибіотиків, вони стають, більш агресивні по відношенню до корисної внутрішньої мікрофлори. Внаслідок зниження кількості вироблення молочної кислоти відбувається зміна pH піхви і зростає кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. З цієї причини на тлі прийому антибіотичних засобів гине дружня жіночому організму ацидофильная лактофлора піхви, і після курсу антибіотиків кількість лактобактерій на епітеліальних тканинах різко знижується. На тлі всього цього відбувається порушення балансу внутрішньої мікрофлори і виникає «молочниця» після прийому антибіотиків.

Як нейтралізувати негативну дію антибіотиків?

Практично всі знають, як при вживанні антибіотиків уникнути розладу травлення: бажано пропити засоби, в складі яких «правильні бактерії», додати в раціон кисломолочні продукти, овочі і фрукти. На жаль, мало хто знає, що слід робити для профілактики «молочниці», тому більшість взагалі не вживає ніяких заходів.

Важливо пам’ятати, що набагато легше прийняти своєчасні профілактичні заходи, ніж в результаті боротися з проявами «молочниці». Отже, іноді слід застосовувати спеціальні лікарські засоби одночасно з початком лікування антибіотиками, щоб не допустити виникнення “молочниці”.

Але спочатку потрібно обрати засіб для профілактики і лікування «молочниці», який був би одночасно ефективним і щадним. Що ж означає «ефективний» і «щадний» засіб у разі «молочниці»?

Ефективний проти «молочниці» засіб який:

 • активно пригнічує ріст патогенних мікроорганізмів;
 • швидко усуває неприємні симптоми свербіж, печіння, виділення та ін.;
 • діє прямо в джерелі запалення.

Щадний засіб:

 • не вплине на весь організм, «працюючи» виключно локально, не “навантажує» печінку, нирки та інші системи організму;
 • не має негативного впливу на «хороші» мікроби слизової, завдяки чому природна флора зберігається.

Відразу складно уявити, що один препарат здатний поєднати в собі стільки якостей. Однак, засіб, що поєднує ефективну і щадну дію існує. Це гель Гінодек проти «молочниці». Власне через те, що препарати вагінальної лікарської форми вважаються найбільш безпечними і ефективними, тому і ідеальним варіантом для профілактики і лікування “молочниці”.

Гінодек складається з трьох активних компонентів декаметоксина (антисептичний компонент), гіалуронової кислоти (регенерує компонент) і молочної кислоти (компонент для регуляції рН піхви), сукупність яких допомагає з потрійною силою не тільки боротися з уже існуючими вагінальними проблемами, а й оберігати від можливих в майбутньому. Важливим є застосування гелю Гінодек з моменту початку антибіотикотерапії і напротязі всього курсу, щоб попередити можливість виникнення (або загострення) молочниці. Гінодек надійним і безпечним способом уникнення неприємних наслідків лікування антибіотиками.
 


Профілактика “молочниці” при прийомі антибіотиків

Не варто забувати, що величезний вплив на розвиток «молочниці» мають звички і спосіб життя жінки. Тому в період прийому антибіотиків, коли підвищується ризик появи «молочниці» важливо провести профілактичні заходи:

 • тимчасово утриматися від вживання алкоголю, куріння, солодощів, шоколаду, випічки, зайвого жиру, фастфудів, квасу, копчених і солоних продуктів, гострих спецій, маринованих овочів і фруктів. Вони навантажуватимуть печінку, яка поступово переробляє продукти метаболізму як самого антибіотика, так і токсини мікробів, з якими препарат боровся;
 • забезпечувати організм повноцінним комплексом вітамінів, використовуючи не тільки готові аптечні препарати, а й свіжовичавлені соки, трав’яні чаї, корисні продукти харчування;
 • доповнити харчування кисломолочними продуктами з «живими» бактеріями (йогурти, кефір, кисле молоко), овочами і фруктами, що містять пектини і клітковину, білком (будівельним матеріалом імунної системи для виробництва антитіл і помічником для печінки, який дозволяє знешкодити отрути патогенів);
 • вести активний спосіб життя, віддаючи перевагу прогулянкам на свіжому повітрі, занять спортом, відпочинку на природі;
 • уникати стресових ситуацій, так як нервові перенапруження згубно впливають на імунітет;
 • відмовитися від носіння тісної білизни з синтетичних тканин. Краще, віддати перевагу вільній білизні з бавовни, яка ще послужить профілактикою алергічних реакцій;
 • не використовувати гігієнічні засоби, які містять ароматичні добавки та барвники.

Таким чином, якщо розуміння того, які наслідки можуть очікувати в результаті прийому антибіотиків і своєчасна дія, позбавить жінку від дилеми: яким чином вилікувати «молочницю» після застосування антибактеріальної терапії.

Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):