Лікування молочниці при грудному вигодовуванні: труднощі і особливості

Лікування молочниці при грудному вигодовуванні: труднощі і особливості

Тривожні симптоми


Ваша дитина неохоче стала брати груди, відвертається, плаче при прикладанні до грудей? У неї білий сирнистий наліт на язиці? Дбайлива любляча мати швидше помітить, що з малюком щось не так, ніж зверне увагу на незначні початкові симптоми у себе, такі як:


• хворобливість сосків, зміна їх кольору;
• біль при годуванні, сечовипусканні, статевому акті;
• простріли в грудях;
• дискомфорт статевих органів, подразнення;
• печіння, свербіж;
• вагінальні виділення білого кольору сирної консистенції з неприємним запахом.
 

Звернути увагу на ці труднощі треба неодмінно, і якомога швидше вжити заходів – це яскраві прояви молочниці. Проконсультуватися з цього приводу можна у педіатра, інфекціоніста, мамолога, гінеколога, дерматолога. Вчасно поставлений діагноз полегшить лікування і прискорить одужання.


Молочниця – це неприємно і небезпечно


Бактеріальний вагіноз, кандидозний кольпіт або молочницю викликають «погані» бактерії. Активізуватися їм допомагає зниження імунітету, загибель лактобактерій, пошкодження слизової, зростання патогенної флори. Ці зміни можуть бути викликані перенесеними хронічними, шкірними грибковими захворюваннями, лікарськими препаратами, порушенням правил особистої гігієни.
 

Молочницю можна назвати невинною неприємністю, тому що, якщо грамотно її не лікувати, наслідки можуть бути безповоротними. До них відносяться:
 

• безпліддя;
• ризик передчасних пологів;
• запальні захворювання органів малого таза.

Як лікувати молочницю


Багатьох жінок, що годують особливо хвилює питання – чи можна годувати грудьми новонародженого під час захворювання молочницею. Фахівці вважають, що протипоказань немає. Більш того, не можна позбавляти малюка антитіл, які він отримує з материнським молоком, адже вони захищають дитину від інфекційних захворювань, допомагають подолати будь-які недуги, зміцнюючи імунітет.
 

Щоб зняти хворобливість сосків при вигодовуванні, можна вдатися до різних механічних маніпуляцій, перш ніж приймати лікарські препарати. Соски слід змочити декількома краплями молока, протирати груди розчином харчової соди. При сильних болях краще перейти на годування зцідженим молоком, ретельно стерилізувати при цьому молоковідсмоктувач, соски, пляшечки, іграшки. Суворіше стежити за гігієною рук і грудей.

Другий крок до полегшення стану організму, ураженого молочницею, – збалансувати власне харчування, відмовитися від випічки з білої муки, цукру, газованих напоїв, винограду, алкоголю, квасу, твердих сирів. Необхідно включити в раціон пре- і пробіотики, ацидофільні продукти, зелений чай.
Молочниця – це захворювання, яке добре піддається лікуванню. З лікарських препаратів великий ефект гарантують протигрибкові і протизапальні медикаменти.
 

Слід врахувати, що на бактерії протигрибкові препарати не діють, тому для їх усунення знадобиться підібрати після здачі аналізів відповідні ліки. Популярністю серед багатьох пропозицій фармацевтичного ринку користується трьохкомпонентна система GynodekR, вагінальний гель місцевого застосування, що включає антисептичний компонент, регенеруючий компонент і компонент, який регулює pH піхви. Декаметоксин і гіалуронова кислота, які входять до складу системи, підтримують вологість слизової піхви, захищають мікрофлору від інфекційних проникнень, усувають свербіння і печіння, знищують активні бактерії, що провокують дискомфортні відчуття. Після застосування препарату настає полегшення, поліпшується якість сексуальних відносин, самопочуття. Комфортніше почувається і дитина.


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):