Гігієнічні засоби для інтимної зони: користь чи шкода?

Гігієнічні засоби для інтимної зони: користь чи шкода

Сьогодні складно зустріти жінку, яка не використовувала б тампони, прокладки, вологі серветки та інші засоби для гігієни делікатних зон. Завдяки різноманітності подібних засобів сучасна жінка може не відмовлятися від активного соціального життя за будь-яких обставин. Тампони дають можливість в найбільш делікатні моменти не відмовлятися від улюблених процесів і захоплень: продовжувати ходити на танці, займатися плаванням, займатися бігом; прокладки гарантують відчуття безпеки на будь-якому етапі нашого життя, в тому числі і в найбільш «критичному»; вологі серветки дарують відчуття комфорту і свіжості, коли завгодно. В якій мірі їх застосування є шкідливим чи корисним? Багато хто стверджує, що застосування подібних засобів гігієни здатне спричинити різні «жіночі» хвороби. Чи є це правдою?


Тампони

З приводу тампонів серед жінок існує безліч міфів і підозр хтось боїться травм, а інших лякає, що вони не стерильно упаковані. Проте, нинішні тампони відмінно себе показали аж ніяк не виключно комфорту застосування, але і як безпечні для здоров’я жінки. Однак, тампони дійсно можуть викликати інфекцію статевих органів, якщо їх використовувати неправильно. Виявляється, жінка, яка використовує тампони, повинна брати до уваги загрозу розвитку подібних ускладнень у вигляді синдрому токсичного шоку (СТШ). Він є досить рідкісним явищем. Використовуючи тампон, особливо з високим рівнем поглинання, можливе утворення мікротріщин на слизовій оболонці піхви, за допомогою яких хвороботворні мікроорганізми при сприятливих обставинах можуть потрапити в кровотік.


Щоб уникнути подібних наслідків, використовуючи тампони дотримуйтесь наступних запобіжних заходів:

 • застосовуйте тампони виключно під час менструації;
 • не використовуйте тампон, щоб усунути кров’яні виділення при вагітності;
 • використовувати тампон повторно неприпустимо;
 • не забувайте міняти тампон кожні 2-3 години;
 • підбирайте правильно ступінь поглинання тампона;
 • не варто використовувати подібний засіб цілодобово, користуйтеся ним по черзі з прокладками;
 • не потрібно застосовувати тампони на ніч;
 • відмовтеся від використання тампонів при аднекситі, ендометриті, вульвовагініті та інших інфекціях;
 • при відчутті дискомфорту або протіканні варто замінити на новий.


Щоденні прокладки

Основне питання, яке цікавить багатьох, наскільки безпечно використовувати прокладки для здоров’я жінки. Раніше вважали, що жінки, які користуються щоденними прокладками більше схильні до виникнення “молочниці”. Насправді, у деяких представниць прекрасної статі, які страждають від хронічної “молочниці”, відмовившись від застосування прокладок недуга пропадає. Одночасно, інших жінок, які використовують щоденні прокладки на протязі багатьох років, “молочниця” не турбує зовсім. Думки про користь і шкоду цих засобів неоднозначні.


Тому якщо хочете уникнути неприємних наслідків, необхідно правильно користуватися щоденними прокладками:

 • рекомендується міняти щоденні прокладки кожні 2 години;
 • небажано використовувати їх повсякденно;
 • відмовтеся від використання прокладок на ніч, віддайте перевагу комфортній білизні.

Ось така нехитра азбука, яка стане в нагоді будь-якій жінці. При вмілому застосуванні щоденні прокладки можуть послужити вам хорошу службу.


Вологі серветки для інтимної гігієни

Один з найбільш затребуваних видів вологих серветок на сьогоднішній день, спеціальні серветки, призначення яких – інтимна гігієна. Бувають ситуації, коли просто необхідно вдатися до допомоги вологих серветок, наприклад, під час тривалої подорожі або відпочинку на свіжому повітрі, при необхідності очищення шкіри в найделікатнішому місці, а прийняття душу не представляється можливим. Але необхідно брати до уваги, що вони не призначаються для повсякденного застосування. Оскільки щоденне використання таких засобів і протягом тривалого періоду просто є небезпечним. І в тому числі з метою застосування в окремих випадках краще віддавати перевагу інтимним серветкам, які не містять ароматів, в іншому випадку вам не вдасться уникнути запалень і вагінальних мікозів.


Як бачите, можна сміливо користуватися сучасними засобами для гігієни інтимної зони, але ставитися відповідально до їх вибору і використання. І пам’ятайте, ніякі щоденні прокладки і вологі серветки не замінять необхідність дотримання елементарних правил гігієни, регулярне і своєчасне виконання яких забезпечить відчуття свіжості протягом всього дня. Гінекологи акцентують увагу, що найкраща профілактика інтимного здоров’я жінки – це приймати щодня теплий душ і не носити синтетичну білизну.


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):