Генітальний кандидоз: що це

Генітальний кандидоз: що це

Генітальний кандидоз нерідко зустрічається у жінок. У чоловіків це захворювання проявляється рідше. Але якщо у одного партнера з’явилися ознаки хвороби, лікуватися потрібно обом, так як недуга у сильної половини може протікати безсимптомно. І залишається ризик отримати молочницю повторно.


Як це трапляється


Молочницею прозвали хворобу за білі сирнистий виділення і неприємний запах. Вона вражає піхву, піхву і уретру. Найпоширенішою причиною є зниження імунітету і надмірне розмноження грибів роду Candida . Ці мікроорганізми завжди існують в кишечнику, піхву кожної жінки. У помірній кількості вони не викликають дискомфорту або запалення.


Коли відбувається гормональний збій або механічне пошкодження чисельність патогенних мікробів починає перевищувати рівень лактобактерій. Дріжджоподібні гриби активують розмноження патогенних бактерій, таких як кишкова паличка. У шлунково-кишковому тракті вона синтезує вітамін К і пригнічує ріст хвороботворних мікроорганізмів. Але при попаданні в піхву вона провокує або підсилює кандидоз.


Недуга небезпечний тим, що в перший раз ви можете не звернути на нього уваги. Його супроводжують невеликі виділення і слабке свербіння. Ознаки настільки незначні, що жінка не звертає уваги і не поспішає на прийом до лікаря. Коли кандидоз набуває особливої ​​гостроти, він проявляється у вигляді набряку, висипання на слизовій і шкірі, різкого болю при сечовипусканні і статевому акті. Відчуття печіння постійно наростає. Гостра запальна реакція триває не довше двох місяців.


Хронічний кандидозний вульвовагініт може турбувати більше двох місяців. Висип потовщується, атрофуються тканини. Такі процеси негативно позначаються на роботі жіночих статевих органів і можуть привести до ерозії шийки матки або до безпліддя.
 


Методи боротьби і попередження


Існують методи профілактики, дотримуючись яких ви можете знизити ризик захворювання. Для того щоб уникнути рецидивів і запобігти появі недуги, рекомендується пити йогурти з вмістом молочнокислих бактерій. Вживання в їжу часнику, брусниці, грейпфрута знижують зростання дріжджоподібних грибів.


Також варто:

  • стежити за харчуванням, краще уникати в своєму раціоні сирів з цвіллю, дріжджову випічку, так як в них міститися грибки;
  • носити білизну з натуральної тканини  синтетичні трусики ускладнюють випаровування поту і підвищують температуру в цій частині тіла, тепле і вологе середовище це саме те, що потрібно для розвитку хвороботворних бактерій;
  • приймати антибіотики з обережністю вони вбивають не тільки шкідливі мікроби, але і лактобактерії, пийте даний препарат тільки за призначенням лікаря, щоб не порушувати мікрофлору організму;
  • використовувати тільки водорозчинні лубриканти тому що мастило може послужити середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів;
  • не ігнорувати алергію на латекс  якщо вам не підходять звичайні презервативи, то купіть вироби з поліуретану;
  • утримуватися від випадкових статевих зв’язків.


У боротьбі з молочницею вам допоможе препарат місцевого застосування Gynodek®. Цей гель не тільки справляється з кандидозом, а й в самі короткі терміни позбавляє від сверблячки в області піхви. Він складається з трьох компонентів, які прибирають сухість і відчуття печіння після першого ж застосування.


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):