Чи можна завагітніти при молочниці у жінок

Чи можна завагітніти при молочниці у жінок

Молочниця – це досить поширене інфекційне захворювання, яке уражає слизову піхви, порушуючи його природну мікрофлору і кислотність. Причиною захворювання є «погані» бактерії, які в тій чи іншій мірі присутні у слизовій, але в умовах здорового організму активно розвиватися не можуть. Якщо імунітет жінки ослаблений в силу різних причин – це може спровокувати появу молочниці. Також одночасно починають розвиватися колонії патогенних бактерій, що ще більше додає неприємних проявів захворювання.


Ознаки молочниці


Перш за все, молочниця проявляється у вигляді великої кількості незвичайних виділень з піхви, але не забувайте, що діагноз може поставити тільки лікар. Жінка, при цьому, відчуває сильний свербіж в області статевих органів, а також може явно відчувати специфічний запах. В довершення, відчувається деяка набряклість у всьому тілі. При цьому на час критичних днів молочниця пропаде, але по їх завершенню знову дасть про себе знати.

 

Причини появи


Звичайно ж, будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Тому краще заздалегідь знати ті фактори, які можуть стати «спусковим гачком» для появи молочниці. Як вже було нами відзначено на початку статті, молочниця є наслідком ослабленого організму, який просто не здатний боротися з вірусами та інфекціями. Але, так як це досить широке трактування, то ми наведемо конкретні причини, які підвищують ризик захворювання молочницею:

• неправильне харчування – сюди відносять зловживання жирною, гострою і смаженою їжею;
• ігнорування норм гігієни – всі знають, що «чистота – запорука здоров’я», але деякі люди нехтують цим правилом;
• стресові умови для організму – до них відносять зміну клімату, шкідливі умови праці, а також сильні психологічні навантаження;
• носіння нижньої білизни з синтетики, а також стрінгів;
• незахищений статевий акт, особливо після тривалої перерви і при частій зміні партнерів.


Чи впливає молочниця на можливість жінки завагітніти


Відповідь на це питання є двоякою. З одного боку, наявність хвороби ніяким чином не впливає на репродуктивну функцію і цикл, тобто вагітність цілком може настати. Але з іншого боку, так як молочниця істотно змінює мікрофлору і кислотність піхви, то це негативно позначається на можливості сперматозоїдів дістатися до яйцеклітини. При наявності молочниці чимала частина сперматозоїдів гине ще в піхві через несприятливу мікрофлору і кислотність. А це означає, що шанси завагітніти істотно знижуються.


Як лікувати молочницю
 

Виявивши у себе симптоми молочниці, не намагайтеся лікуватися самостійно. Народні методи, поради подруг і аптекарів – все це потрібно відкинути відразу ж. Тільки лікар на основі діагностики зможе призначити індивідуальне лікування. Але в загальному приблизний план лікування складається з наступних компонентів:

  1. Системні препарати внутрішнього вживання – тільки за призначенням лікаря, і по вибудуваній ним же схемі.
     
  2. Застосування зовнішніх препаратів – це різні вагінальні свічки, гелі та розчини. Серед препаратів, які рекомендують лікарі, добре себе зарекомендував гель Gynodek®, що сприяє відновленню нормальної мікрофлори. Він не тільки бореться з джерелом захворювання – грибком або бактеріями, але і знімає запалення, відновлює слизову оболонку і її нормальну кислотність.
     
  3. Правильне харчування без надмірного мучного і солодкого, більше кисломолочних продуктів.

Тільки комплексне лікування, описане вище, дозволить назавжди позбутися від молочниці. Якщо займатися самолікуванням, яке прибирає лише симптоми, можна просто запустити хворобу, в результаті чого вона перейде в хронічну стадію, а з нею боротися набагато складніше.


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):