Чи можна лікувати молочницю під час вагітності

Чи можна лікувати молочницю під час вагітності

Мікробіота в організмі чоловіка і жінки містить велику кількість корисних і шкідливих бактерій. Між ними постійно йде боротьба, в якій корисні одноклітинні в здоровому тілі неодмінно перемагають. Вагітність кардинально змінює розстановку сил в організмі.

Гормональна перебудова знижує опір, послаблює імунітет, і шкідливі дрожжевидні грибки Кандіда,  які до сих пір не виявляли свого агресивного характеру, часто беруть гору. Швидко розмножуючись під впливом підвищеної кислотності піхви, вони викликають бурхливий запальний процес і активно в ньому беруть участь, продукуючи дратівливі стінки піхви виділення молочної консистенції.


Як дізнатися чи це молочниця 

Молочниця під час вагітності явище нерідке. Часом її можна не помітити, якщо захворювання не супроводжується такими неприємностями як:

  • печіння;
  • свербіж;
  • сирнистий виділення з піхви з характерним кислуватим запахом.

Але в більшості випадків вона приносить жінці багато незручностей. Зазвичай свербіж і печіння посилюються ближче до вечора, під час інтимної близькості, після гігієнічних процедур. Однак іноді таких явних проявів захворювання вагітна не спостерігається, і діагноз поставить лікар на підставі дослідження аналізів, оскільки поряд з молочницею схожі симптоми мають інші ураження сечостатевої системи.
 


Лікування молочниці вагітної

Чи можна лікувати молочницю під час вагітності ? Можна і потрібно обов’язково. З давніх-давен існують немедикаментозні засоби, які допомагають вгамувати нестерпний зуд, полегшити загальний стан жінки. Одним з таких традиційних засобів є спринцювання розчинами ромашки, соди, трав’яні ванночки. Ромашка відома своєю здатністю зупиняти запальні процеси, сода створює лужне середовище, в якій грибкові колонії Кандида відчувають себе незатишно, в результаті чого їх активність кардинально знижується. Втім, у цих методів є і свої протипоказання, і їх дія не завжди ефективна.

Слід також обмежити вживання деяких продуктів харчування, наприклад, цукерок, кондитерських, хлібобулочних виробів, випічки, окремих видів кисломолочної продукції. А крім того, посилити гігієнічні процедури, носити і часто міняти бавовняну білизну.

З медикаментозного лікування молочниці під час вагітності лікар в першу чергу призначить свічки, крем, вагінальні таблетки. Ці препарати місцевої дії не завдадуть шкоди плоду, на відміну від наявних в арсеналі пропозицій різного роду лікарських засобів, які відомими шляхами можуть проникнути в кров майбутньої дитини і принести ускладнення. Тому тут діє загальне правило під час вагітності приймати ліки слід з необхідною обережністю і тільки під наглядом медиків.


У пошуках надії

Проблема лікування молочниці у вагітних гостро стоїть вже багато років. Фармацевтичний ринок не відчуває нестачі коштів для лікування цього захворювання. Однак фармакологи вирішують завдання не просто полегшити стан жінки, але зрозуміти причини захворювання і усунути їх без рецидивних проявів. У цьому сенсі інноваційний вагінальний гель Gynodek підходить якнайкраще. Нова розробка показала себе дієвою і ефективною.

Основу гелю складають три компоненти:

  • декаметоксин як антисептик;
  • гіалуронова кислота як регенератор;
  • молочна кислота як регулятор.

Декаметоксин має властивості знеболюючий засіб, якісно усуває запалення піхви, це смертельний ворог багатьох грибків і вірусів. Гіалуронова кислота в свою чергу відновлює наслідки ураження слизової руйнівними грибками: прибирає сухість, зміцнює стінки піхви, допомагає забути неприємні і болючі відчуття. Молочна кислота впливає на відновлення ph середовища, мікробіота, зволожує, позбавляє від сверблячки. Цей потрійний союз виявився сильнішим і зумів перемогти цілі колонії грибка Кандида.

Практика застосування гелю Gynodek як місцевого лікуючого кошти принесла надію на повне позбавлення від неприємних симптомів, якісне одужання вагітної без шкідливих наслідків для самої жінки і її майбутньої дитини і виправдала цю надію повністю. 


Коротка відео-інструкція по способу введення вагінального гелю Гінодек (Gynodek):